2013 Bayan Örgü Yelek Modelleri

2013 Bayan Örgü Yelek Modelleri

  • 19 Şubat 2013
  • 6.168 kez görüntülendi.
2013 Bayan Örgü Yelek Modelleri

Örgü  yelek modellerinin genç kızlara çok yakıştığını biliyoruz, o yüzden en yeni örgü yelek modellerini anlatımlı olarak sizlere sunmak istedim.

Yapılışı

6 nolu şiş ile 161 ilmek atılır ve 6 cm pirinç örgü örülür.(baştaki ve sondaki ilk ilmekler her 2 yüzde düz örgü olmalıdır.Düz örgüye geçince ön bantları 11 ilmek pirinç devam edilir.Bedeni tek parça ördüğümüz için yan dikiş çizgilerini belirtmek de yarar var.
Baştan 11 ilmek pirinç ,33 ilmek düz,toplam 44 ilmek ördükten sonra 45.ilmeği ve 71. ilmeği ters örülür.Tekrar 44 ilmek devam edilir.Ters yüzde de aynı birer ilmeği düz örülür.Örgü boyu toplam 50 cm olduğun da 2 önde bulunan 11 er ilmek pirinç bölümler daha sonra yaka lastiğinde kullanılmak üzere yardımcı bir şişte bekletilir.
Yaka açıklığı için eksiltmeleri 3 cm de bir yapılır. Örgü boyu 66 cm olduğunda arka ve ön parçalar ayrılır öncelikle orta 71 ilmeği (yan çizgi oluşturmak için ters ördüğümüz 2 ilmeğin arası)düz örgü devam edilir.Örgü boyu 82cm olduğunda omuz kavisi için her 2 taraftan 5 er defa 2 şer ilmek ,1 defa 3er ilmek ve en son 8 ilmeği bir defada kesilir.
Devamında yaka oyuğu için 3-2-19-2-3 kesim uygulanır.Ön parçaların yaka oyuğunu da 3 cm de bir 1 ilmek keserek devam edilir.Omuz eksiltmelerini arka parçada olduğu gibi uygulanır.Yaka çevresi lastiğini örmeden önce yeleğimizin omuz dikişlerini kapatılır.Düz mavi yünümüz ile ön parçalar da beklettiğimiz 11 er ilmeğe yaka çevresinden çıkartacağımız 146 ilmeği ilave edilir.Toplam(11 sağ önde bekletilen ilmek)168 ilmeğimizi 5,5 nolu şiş ile 6,5 cm 1/1 lastik ördükten sonra tek seferde kapatılır.Kol bantları için misinalı şiş ile 74 ilmek alıp 6,5 cm 1×1 lastik örgü uygulanır.

2013örgübayanyelekmodelleri

 

örgübayanyeleği

 

örgübayanyelekmodel

 

örgübayanyelekmodelleri

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

The entire tip wasn’t the newest, naturally; just about everyone carried lifeless, official, agate-design sees one to just weren’t inexpensive even then Perhaps seven otherwise 7 in years past, newsprint...
Examples of these types of provisions include the following: Work for Adequacy: Most other Program...
As to the reasons Interaction Is vital throughout Dating Relationships are hard, in addition they...