Erkek Çocuk Kazağı ve Yapılışı

Erkek Çocuk Kazağı ve Yapılışı

  • 31 Aralık 2013
  • 3.306 kez görüntülendi.
Erkek Çocuk Kazağı ve Yapılışı

KAZAK

Arka: Yeşil yünümüzle 4 mm şişimize 61 ilmek yapalım ve 3 cm 1/1 lastik örgüden sonra düz yüzde desenimizi 5 mm şiş ile aşağıdaki şekilde uygulayalım.

5 düz- 1 ters +4 düz + l ters+*3 düz+1 ters +4 düz + 1 ters.*dan sonrasını 4 kere daha tekrarlayın ve 5 düz örerek sırayı tamamlayın. 4 düz ilmekleri 6 sırada bir 2/2 sağa burgu yapacağız. İlk burguyu deseni kurduktan sonra 4.sırada uygulayalım.

Örgü boyu 5cm olduğunda kırmızı yünümüz ile 4 cm  örelim ve tekrar yeşil ile devam edelim. Örgü boyu 18cm olduğunda kol evi için her iki yandan 3er ilmek eksiltelim. Kol evi yüksekliği ll cm olduğunda yaka için önce orta 11 ilmeği kapatalım. Devamında her iki yanından 2-2 ilmek eksiltelim. Örgü boyu 12,5cm olduğunda 18er omuz ilmeğini tek seferde kapatalım.

Ön: Arka ile aynı şekilde örelim. Örgü boyu l8cm olduğunda kol kesimi ile beraber ön yırtmaç için orta 7 ilmeği kapatalım. Yırtmaç derinliği lO cm olduğunda yırtmacın her iki yanından sırası ile 3-2-1 ilmek eksiltelim. Kol evi yüksekliği 12,5 cm olduğunda 19ar omuz ilmeğini tek seferde kapatalım.

Kol: Yeşil yünümüzle 4mm şişimize 39 ilmek atalım. 3cm 1/1 lastik örgüden sonra 5mm şiş ile desenimizi uygulayalım. 3düz+*lters+4düz+lters+3düz. *dan sonrasını 3 kere daha tekrarla.

Örgü boyu 5cm olduğunda sonraki 4cm i kırmızı ipimiz ile örelim ve tekrar yeşil ile devam edelim. Kol boyu 4cm olduğunda her 2cm de bir 7 defa iki yandan 1er ilmek artıralım ve bunları düz yüzde düz örgü yapalım. Kol boyu 22cm olduğunda tüm ilmekleri tek seferde kapatalım.

Yaka: Omuz dikişlerini yaptıktan sonra yaka çevresinden 56 ilmek alalım ve 4 sıra ördükten sonra kapatalım.

Yırtmaç lastik: Yırtmaçtan 25 ilmek alalım ve 3cm eninde 1/1 lastik örgüden sonra kapatalım. Diğer önde 5 sıra ördükten sonra 3 adet ilik açalım.

Dikiş: Kolları kol evlerine diktikten sonra kol altı ve yan dikişi beraber yapalım. İliklerin karşılarına düğme dikelim.

kazak model kazk şema

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

The entire tip wasn’t the newest, naturally; just about everyone carried lifeless, official, agate-design sees one to just weren’t inexpensive even then Perhaps seven otherwise 7 in years past, newsprint...
Examples of these types of provisions include the following: Work for Adequacy: Most other Program...
As to the reasons Interaction Is vital throughout Dating Relationships are hard, in addition they...