ARKA

88 ilmek başlanarak, 2 cm 2+2 lastik örgü örülüp ajur modeline geçilir. Ajur modeli; 3ilmek birlikte örülerek kesilir, iplik şişe dolanarak arttırılır. Sıra başına kadar kesme ve artma şeklinde örülür. Örgünün ters yüzü, her sıra ters örgü, düz yüzü ise 1 sıra düz örgü 1 sıra kesme ve artma şeklinde örülür. Örgü boyu 19 cm olduğunda örgünün her iki yanından 20’şer ilmek kesilerek örgüye 48 ilmekle devam edilir. Örgü boyu 40 cm olduğunda, örgü boyu 60 cm oluncaya kadar örgünün her iki yanından düz yüzünden her sıra 1 ’er ilmek arttırılır. Örgü boyu 60 cm olduğunda ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

kapşon

ÖN

88 ilmek başlanarak 2 cm 2+2 lastik örgü örülüp ajur modeliyle örgüye devam edilir. Örgü boyu 19 cm olduğunda örgünün her iki yanından 20’şer ilmek kesilir. Örgünün ortasında kalan 40 ilmek ikiye ayrılarak, 4 ilmek haraşo, 15 ilmek ajur modeli, 4 ilmek haraşo, 14 ilmek düz örgü (her 20 sırada bir ikili burgu için) şeklinde örgüye iki parça olarak devam edilir. Örgü boyu 60 cm olduğunda ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parçayı örmeye başlarken burgu için olan 14 ilmeğin alt kısmından ilmek çıkartılıp arttırılarak örülür.

KAPÜŞON

150 ilmek başlanarak, 16 cm ajur modeli örülür. İlmekler ortalanıp ortadaki 50 ilmekle örgüye devam edilir. Örgünün her iki yanında kalan 50’şer İlmek şişte bekletilir. 50 ilmekle örgüye devam edilirken, her sıra örgünün her iki yanında şişte bekletilen ilmekler bitinceye kadar 1’er ilmek kesilerek örülür. Şişte kalan 50 ilmek 1 defada kesilerek bitirilir. 150 cm ipliklerle saç örgüsü örülüp kapüşonun uç kısmına dikilir.