Tulum Yapılışı

Tulum Yapılışı

  • 19 Aralık 2013
  • 4.490 kez görüntülendi.
Tulum Yapılışı

Örgü Düz örgü, Saç örgü, Lastik

İlave malzeme 4 adet düğme

Ölçüler : 3 ay, (6) ay, 12 ay

Örgü açıklamaları (6 ay) içindir.

TULUM

Arka: Bebe yünümüz ile 37 ilmeği  lastik örerek paçadan başlayalım. Düz örgüye geçince her iki yandan 4 defa 3cm ara ile 1 er ilmek artırma yapalım. Örgü boyu 17cm olduğunda elde ettiğimiz 45 ilmeği yardımcı bir şişe alalım ve aynı şekilde 2.paçayı da aynı şekilde örelim.Her 2 paça arasına ağ kısmı için 5er ilmek ekleyerek paçaları birleştirelim. Şişimizdeki 95 ilmek ile bedeni örmeye başlayalım. 12cm düz örgüden sonra saç örgüsüne geçelim. Her 2 yandaki 1er kenar ilmeği arasında kalan 93 ilmeğe saç örgü yapalım.

T:ters D: düz

TDT( DTDDTD) şeklindeki 9 ilmeği 10 defa tekrarlayarak örelim. Son kalan 3 ilmeği ise TDT şeklinde örelim. Dönüş sırasında ilmekleri gördüğümüz şekilde örelim.

Parantez içine aldığımız (DTDDTD) 6 ilmeği 3/3 saç örgü olarak 6 sırada bir buracağız.

Ağ kısmından 20cm sonra ilik-düğme patı için, sağ taraf 48 ilmek sol taraf 47 ilmek olmak üzere örgü ikiye ayıralım. 47 ilmeklik parçaya pat için 1/1 lastik örmek üzere 7 ilmek ilave edelim ve 54 ilmek devam edelim.

Ağ kısmından 25cm sonra her iki yandan 1er ilmek keserek kol yerini işaretleyelim. 14cm daha ördükten sonra arka yaka için sol parçada 17-8 olmak üzere 25 ilmek sağ parçada 10-9 olmak üzere 19 ilmek kesilir. Ağ kısmından 41 cm sonra omuzlar için kalan 28’er ilmek bir defada keserek bitirelim.

Ön: Bebe yünümüz ile 37 ilmek atalım. 3cm 1/1 lastik örerek paçadan başlayalım. Düz örgüye geçtikten sonra her iki yandan 4 defa 3 cm ara ile 1er ilmek artıralım. Bu arada lastikten 4cm sonra diz yeri olarak, ortadaki 17 ilmek üzerine T(DTDDTD)TDT(DTDDTD)T şeklinde saç örgü desen döşeyelim. 4cm sonra

tekrar düz örgüye geçelim. Örgü boyu 17cm olduğunda elde edilen 45 ilmeği yardımcı bir şişe alarak bekletelim ve aynı şekilde 2.paçayı hazırlayalım. Arka parçada tarif edildiği gibi paçaları birleştirelim ve arka parça gibi devam edelim. Pat yerini açmayacağız. Ağ kısmından 25cm sonra defada keserek bitirelim.

Kol: 50 ilmek ile 2cm 1/1 lastik örelim ve düz örgüye geçelim. Her iki yandan, sırasıyla 5 defa 6 sırada bir ve 5 defa 4 sırada 1er ilmek artıralım. Kol boyu 20cm olunca ilmekleri bir defada keserek bitirelim.

Dikiş: On ve arka parçanın yan ve omuz dikişleri yapılır, kollar kapatılarak kol evlerine dikilir. Arka patın ucu içten tutturulur. 4 adet düğme dikilir. İlik olarak saç örgüler arasında oluşan delikler kullanılır.

Yaka: Yaka çevresinden 86 ilmek çıkartalım ve 2 sıra düz örgüden sonra ilmekleri ikiye ayrılarak 43 ilmeklik 2 ayrı parçayı 6cm lastik örelim. Yaka kenarının esnememesi için bitirme sırasında ilmekler 3 er 3 er birlikte alarak bitirme yapalim.

tulum battaniye tulum şeması

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Unlike lots of Asian women, Singapore brides commonly selecting a foreign partner for financial or safety reasons These breathtaking and successful females merely prefer the Western way of living and...
Sony Vaio laptop computer will probably be worth the bucks Let us condition to start...
Louisa aroused xxxI have always been the fresh within the city Slutty, brush Louisa Blond,...
#nine Top-notch American singles: Ideal for Field-Oriented Somebody Actually among the Christian trust, there was...
Find Whom Was Online and Slutty to Shag Right now: Fun Might have been Best...