Çok Şık Askılı Kloş Etek Bebek Elbisesi örneği oldukça kolay ve cici bir modeldir. Sizde küçük prensesinize bu örneği örüp rahatça kullabilirsiniz…

Askılı – Kloş Etek Örgü Bebek Elbisesi Yapılışı :

Elbise iki parça örülecektir… Ön örgü parçasını yapmak için  DÖRT numaralı şişle YÜZ ilmek atın ve ÜÇ sıra haroşa örgü örneği örerek elbise etek ucundan başlayın ve düz örgü tekniği ile bebeğiniz için istediğiniz elbise uzunluğunda örün. örneğin KIRK sıra düz örgü örün.

Daa sonra çift lastik örgü tekniğine geçin. ve İKİ ilmek düz örgü , İKİ ilmek haroşa örgü, İKİ ilmek düz örgü örneği, İKİ ilmek ters haroşa örgü şeklinde lastik örgüsünü elbise kol kesimine kadar örün.

daha sonra her iki kol kesimi için yanlardan toplam SEKİZ+SEKİZ :ON ALTI ilmek eksiltin.

ve çift lastik örgü modeliyle örmeye devam edin. yalnızca elbise kol kesiminin yanlarından her sırada BİR ilmek eksiltin ve bebek elbisesinin kare yaka kısmına kadar gelin. ve askılı bebek elbisesinin askılarını örmek için ON ilmek çift lastik örgüsü örün . ve yirmi sekiz ilmek kare yaka kesimi yapmak için ilmek eksiltin. ON ilmek askı için ve terse döndüğünüzde ON ilmek çift lastik örgüsü askılar için örülecek. karşı şişte kalan ON ilmek sonradan örülecek.

istediğiniz elbiseaskısı boyunda örün. askının uç kısımlarına düğme deliğiaçın. ve ON ilmeği kapatın.

daha sonra ise örmeden şişte bekleyen ON ilmeğe iplik bağlayarak askıyı aynı şekilde örün ve ilmekleri kapatın.

Beyaz yünden şişle örülen askılı bebek elbisesi modelinin arka kısmını ise aynı şekilde örün. Yalnızca askıların düğme ile birleştiğiyerde düğme deliğiaçmayın. düz örgü ve lastik örgüsündenördüğünüz askılı volanlı bebek elbisesi modelini terstendikin. daha sonra iğne iplikleveya tığla küçük bir kenar oyasıçekin. düğmelerle yaka çiçeği gibi süs yapıp örgümüzü sonlandıralım…