Bayan Yelek ve Yapılışı

Bayan Yelek ve Yapılışı

  • 26 Ocak 2013
  • 7.565 kez görüntülendi.
Bayan Yelek ve Yapılışı

Beden:36-38(büyük beden ölçüleri paantez içindedir)

Yapılışı:

Arka:Mavi örgü ipliği ile örgü şişine 106(110) ilmek atarak,16 sıra çift lastik örün.17.sıradan itibaren verilen motif şema ve açıklamasını takip ederek.74 cm. 266 sıra örün. 267 sırada arka yaka için örgü ortasından 20 ilmeği bir kerede kesin.Sağ tarafı beklemeye alın.Sol arka yaka için sonraki her 2.sırada sırasıyla 5-3 ve 2 ilmek kesin.Yaka ile aynı zamanda omuz için sol kenardan her 2. sırada sırasıyla 8-8(9)-8(9) ve 9 ilmek keserek örgüyü bitirin .Aynı işlemleri ters uygulayarak.beklemede olan sağ tarafı da örün.

Sol Ön:Mavi örgü ipliği ile örgü şişine 53(55) ilmek atarak 16,sıra çift lastik örün.17.sıradan itibaren motif şema ve açıklamasını takip ederek,69 cm. 248 sıra örün 249.sıradan itibaren motif şema ve açıklamasını takip ederek,69 cm. 248 sıra örün.249 sıradan itibaren yaka için ön ortasından her 2.sırada sırasıyla 10-4-3-2 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin.Örgü boyu yaka kesiminden itibaren 5 cm. 18 sıra olduğunda,omuz için sol kenardan her 2.sırada sırasıyla 8-8(9)-8(9)ve 9 ilmek keserek örgüyü bitirin.

Sağ Ön:Sol önde uygulanan işlemleri ters uygulayarak örün.

Bitirme:Sol ön orta bant için etek ucuna kadar,mavi iplikle 120 ilmek alarak örgü şişine geçirin.9 sıra çift lastik örerek,ilmekleri bir kerede kesin.Aynı şekilde sağ ön orta bantını da örün.Omuzları birleştirin.Sol kol bantı için omuz dikişinden arka ve önde 23(24)’er cm.lik mesafeleri işaretleyin.Toplam 46(48)cm.lik mesafeden,mavi iplik ile 100(104)ilmek alarak şişe geçirin.9 sıra çift lastik örerek,ilmekleri bir kerede kesin.Aynı şekilde sağ kol bantını örün.Yaka bantı için yaka kenarından (ön bantlar dahil )mavi iplik ile 122 ilmek alarak örgü şişine geçirin 21 sıra çift lastik örerek,ilmekleri bir kerede kesin.Yan dikiş ve kol bantlarını birleştirin.

yelek2

yelek1

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Signs and symptoms of a wedded Child crazy about Another woman Novelist George Sand immediately after authored that there surely is only 1 contentment inside lifetime- to enjoy and...
How come i believe unloved because of the my personal date As to why Performed...
La adempimento del sesso e soggettiva e unico. Lo e simile parecchio in quanto un...
Usually the one Texting Behavior That always Fails Imagine you skill which have a call....