Yeleğe yakadan başlayın. 81 ilmekle 3 sıra haraşo örün. Üzerine 7 ilmek haraşo 11 ilmek düz örün. 1 dolayın, 1 düz örün, 1 dolayın, 9 ilmek düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 23 ilmek düz örün, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 9 ilmek düz örün, 1 dola, 1 düz, 11 ilmek düz örün, 7 ilmek haraşo örün. Arka sıraları ters örün. İkinci sırada 1 düz ilmeğin sağından ve solundan artırdığınız ilmeklerdeki deliklerin V şeklinde olması için düz ilmeğin sağındaki ve solundaki ilmekleri 3-5-7-9 ilmek düz örerek her sırada artırın. Daha sonra tekrar 1 dola, 1 düz, 1 dola şeklinde başlayın. 21 sıra olunca 3 sıra haraşo örün. 7 ilmek haraşo örün. 48 ilmek örnekli olarak örün. 8 ilmek kol altı için kesin. 100 ilmek örün. 8 ilmek kolaltı için kesin. Diğer önü örerek devam edin. Yelek boyuna gelince 6 sıra haraşo örüp tamamlayın. Örnek yapımı (12 ilmek üzerinde)

1. Sıra : Pembe renk ile 3 sıra düz örgü örün. Arka sıraları ters örün.

4. Sıra : Beyaz renge geçin. 4 ilmek düz örün. iki ilmek

arasından pembe rengin ilk sırasına batarak ilmek alın. Sol şişteki ilmekleri 4 düz örün. Tekrar iki ilmek arasından batıp Vinci sıradan ilmek alın, 4 ilmek düz örün. Arka sırada 4 ilmek ters örün. Sol şişteki aldığınız ilmekle yanındaki ilmeği toplayın. 3 ilmek ters örün. Aldığınız ilmekle yanındaki ilmeği toplayın. 4 ilmek ters örün. 5 ve 6’ıncı sıraları düz örün.

7. Sıra : Mavi renk ile 2 ilmek düz örün. Aradan beyaz rengin ilk sırasına batarak ilmek alın. 4 düz örün. Tekrar aradan ilmek alın. 4 düz örün. Aradan ilmek alın. 2 düz örün. Arka sırayı bir önceki renkte yaptığınız gibi örün.

İp: Linate baby renkleri Şiş: 4 numara Yaş: 3-6 yaşbebek hırkası

bebek hırkası modeli

bebek hırka modeli