Bebek Yelek Yapımı

Bebek Yelek Yapımı

  • 04 Aralık 2013
  • 3.360 kez görüntülendi.
Bebek Yelek Yapımı

Malzemeler:

Bambu 001 beyaz 2 x 100 gr ip ,kırmızı 1 x 100 gr Şiş 5 mm


Örgü
Haraşo, Düz örgü, Lastik 1/1, Desen İlave malzeme 3 adet düğme Ölçüler 6 ay, (12) ay, 18 ay Örgü açıklamaları (12 ay) içindir.

Arka Bambu beyaz ile 80 ilmek atalım. 2 haraşo sırasından sonra kırmızı yünümüz ile 2 haraşo sırası örelim. Tekrar beyaz renk ile düz örgüye devam edelim. Örgümüzün 3.sırasında ilk 5 ilmeği beyaz sonraki 1 ilmeği kırmızı ve devamında her 6 beyaz ilmekten sonra 1 kırmızı ilmek örerek devam edelim. Desenimizin devamını için çizimi takip edelim.

Desenimizi tamamladıktan sonra örgü boyumuz 22 cm olduğunda ilk ilmeğimizi örelim ve sonraki ilmekleri 2 şer örerek ilmek sayımızı 42 ye düşürelim. Sonraki sırada kırmızı bambu yünümüz ile 2 haraşo sırası yapalım. Eksiltmeden sonraki örgü boyumuz 7 cm olduğunda kol kesimi için 2-1 ilmek kapatalım. Kol evi yüksekliği 8 cm olduğunda orta 4 ilmeğimizi arka yırtmaç için tek seferde kapatarak örgümüzü iki eşit parçaya ayıralım. Arka yırtmaç boyu 3 cm olduğunda yaka oyuntusunu sırası ile 3-2-2 ilmek kapatalım. Kol evi yüksekliği 13 cm olduğunda omuzlarda kalan 12 şer ilmeği tek seferde keselim. Arka yırtmaçtan 12 ilmek çıkartalım ve 6 sıra 1/1 lastik örelim. Bir tarafa yaka ucundan 4.ilmeğe 1 adet ilik açalım.

Ön Arka beden ile aynı şekilde hazırlayalım. Bel hizasında ilmek sayısını 42 ye düşürdükten sonra kırmızı yünümüz ile 2 haraşo sırası örelim ve tekrar beyaz bambu ile beden örmeye devam edelim. Kol evi yüksekliği 8 cm olduğunda yaka için önce orta 4 ilmeği kapatalım devamında her iki yandan 1-1-1-1 eksiltelim. Kol evi yüksekliği

13    cm olduğunda 12 omuz ilmeğini kapatalım. Yakadan beyaz bambu ile 29 ilmek alalım ve 4 sıra 1/1 lastik örgü devamında kapatalım.

Kol Kırmızı bambu ile 36 ilmek atalım ve 3 sıra 1/1 lastik örelim. Devamında beyaz bambu ile 4 sıra lastik ördükten sonra düz örgüye geçelim.

2    sıra sonra baştan 5.ilmeği kırmızı bambu ile örerek desenimize başlayalım. Desenimizin devamını çizimden takip edelim. Örgü boyu 6 cm olduğunda her 4 sırada 1 6 defa 1 er ilmek artıralım. Elde ettiğimiz 48 ilmek ile kol boyu

14     cm olduğunda kol kesimini 3-2-2-2-2-2-2 yaptığımızda 18 ilmeğimiz kalır. Her sıra başında

3   er ilmek kapatarak bitirelim.

yelek örgüsü

Bebek Yelek Şeması

bebek yelek şeması

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.