Beyaz Pervazlı Yelek

Beyaz Pervazlı Yelek

  • 07 Ocak 2014
  • 2.749 kez görüntülendi.
Beyaz Pervazlı Yelek

Beyaz Pervazlı Yelek

Göğüs çevresi 88/92,Beden 38/40. Malzeme: Orta kalınlıkta pamuk, poliakril karışımlı örgü ipi, 50 gr / 90 m: 500 gr gri melanj, ve 50 gr beyaz. 4 numara örgü şişleri, lastik kısımları için 3,5 numara örgü şişi. 120 cm uzunlukta 1 adet 3,5 numara örgü şişi, 15 mm çapında 6 beyaz düğme.

Lastik deseni: 1 ilmek yüz, 1 ilmek ters. Dönüşte il­mekler göründükleri gibi.

Düz yüz: Gidiş sıralarını yüz, dönüş sıralarını ters örün.

Ağ desen: Gidiş sırasında örnek şemasını sağdan sola, dönüşte soldan sağa izleyin. Sıraya a okun­dan önceki ilmekle başlayın, a ve b okları arasında­ki motifi sürekli tekrarlayın, b okundan sonraki il­mekle bitirin. 1.-6. sıralar arasını bir kez ördükten sonra 3. – 6. sıralar arasını sürekli tekrarlayın. Örnek denemesi: 1 7 ilmek ve 36 sıra ağ desen = 10 x 10 cm.

Arka parça: 83 ilmekle başlayın, 5 sıra =2 cm las­tik ördükten sonra ağ desene geçin. Lastikten 148 sıra =41 cm sonra kol evleri için her iki yanda 3 il­mek kapatın, izleyen her 2. sırada 1 defa 2 ilm, ve 5 defa 1 ilm. kapatın.=63 ilmek. Kol evinden 72 sı­ra = 20 cm sonra yaka açıklığı için ortadaki 1 3 il­meği kapatın, iki tarafı ayrı parçalar halinde ta­mamlayın. iç kesimde yaka yuvarlaklığı için izleyen her 2. sırada 1 defa 3 ilm, 1 defa 2 ilm, 2 x 1 ilm. kapat. Bu arada kol kesiminden 76 sıra = 21 cm sonra omuz eğimi için dış kenarda 4 ilmek kapatın ve izleyen her 2. sırada 1 defa 4 ilm, 2 defa 5 ilm. kapatın. Cep torbası (2 defa işleyin.) 27 ilmekle başlayın, 33 sıra = 12 cm düz yüz örün, sonra tüm ilmekleri yardımcı şişe alın. Sol ön parça: 43 ilmekle başlayın, arka parçada ol­duğu şekilde örün. Lastikten 44 sıra = 1 2 cm son­ra 9 ilmek işleyin, izleyen 23 ilmeği yardımcı şişe alın ve bunun yerinde cebin bekletilen 23 ilmeğini takın, sonra da kalan 1 1 ilmeği işleyin. Ağ desen­de devam ederken izleyen dönüş sırasında dağıta­rak 4 ilmek eksiltin. Lastikten 108 sıra=30 cm sonra yaka açıklığı için sol kenarda 1 ilmek kapatın, izleyen her 8. sırada 14 defa daha 1 ilmek kapatın. Bu arada kol ve omuz kesimini sağ kenarda arka parçada olduğu şekilde yapın. Bitirilmesi: Beyaz örgü ipliğiyle kol açıklığı kenarla­rından 81 ilmek alın, 5 sıra = 2 cm lastik örün ve ilmekleri göründükleri şekilde kapatın. Yan dikişleri kapatın. Cep ağzı pervazları için beyaz yünle yar­dımcı şişte bekletilen ilmekler üzerinden lastik örün, bu arada her iki yanda 1 kenar ilmek artırın = 25 ilmek. 6 sıra = 2 cm sonra pervaz ilmeklerini kapatın. Pervazın uçlarını bedene dikin. Cep torba­sını içten tutturun. Yuvarlak şiş ve beyaz örgü ipli­ğiyle ön kenarların her birinden 56 ilmek, yaka açıklığı kenarlarından 64 ilmek ve arka yaka açıklı­ğı kenarından 37 ilmek alın.= 277 ilmek, lastik örün. Lastiğin 2. sırasında sağ tarafa 6 ilik için. Her ilik için 2 ilmeği kapatın, dönerken kestiğin ilmeğin yerine yeni bir ilmek atın. En alt iliği kenardan 4 ve 5. ilmekler üzerine yapın, bundan sonraki ilikler arasında 8 ilmek bırak bırakın. Pervaz 5 sıra = 2 cm olunca ilmekleri göründükleri şekilde kapatın. Düğmeleri dikin.

beyaz pervazlı yelek

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Care/of: Taking custom nutritional elements is as simple as providing a test Heath and you will Goldberg’s purpose to construct a better sock has built momentum largely while the dilemma...
Nor could there be real serenity until every day life is defended and you will...
Ideas On How To Determine If A Girl Prefers Your Over Content I am aware...
More breaks begin by a good cessation away from physical closeness ‘The fresh clearest signal...
Pursue Bank Unsecured loans to have Bad credit. Really does Pursue do loans which might...