TUNİK

Arka:Turuncu yünümüz ile 70 ilmek atalım. 6cm 2/2 lastik ördükten sonra Akıllı Bebe yünümüz ve düz örgü devam edelim. Düz örgü boyumuz 17cm olduğunda kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği lOcm olduğunda arka yaka oyuğu için orta 10 ilmeğimizi kapatarak örgümüzü iki parçaya ayıralım. Devamında her iki yanından sırası ile 5-3-1 ilmek eksiltelim. Kol evi yüksekliği 12cm olduğunda omuzlarda kalan 15er ilmeği tek seferde kapatalım.

Ön: Arka beden ile aynı şekilde hazırlayalım. Toplam örgü boyumuz 16 cm olduğunda orta 10 ilmeği kapatarak örgümüzü iki parçaya ayıralım. Düz örgü boyu 17 cm olduğunda kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Kol evi derinliği 9cm olduğunda yaka oyuğu için orta yırtmacıı^ yanlarından 4-3-1-1 yapalım. Kol evi yüksekliği 12cm olduğunda omuzlarda bekleyen 15 er ilmeği tek seferde kapatalım.

Kol: Turuncu yün ile 40 ilmek atalım. 6cm eninde 2/2 lastik örgüden sonra akıllı yün ile düz örgüye geçelim. Düz örgüye geçtikten 2cm sonra her 2cm de bir 5 defa her iki uçtan 1er ilmek artıralım. Elde ettiğimiz 50 ilmek ile örgü boyumuz 19cm olduğunda kol kesimine başlayalım. Kol kesimini için ilmeklerimizi 3er 3er kapatalım. Son 5 ilmeği tek seferde kapatalım.

Yaka: Beden omuz dikişlerini yapalım. Bebe 100 turuncu yünümüz ile ön yakalardan 20 şer + arka yakadan 40 ilmek alalım. Toplam 80 ilmek ile 5,5cm 2/2 lastik örelim.

Ön lastik: Sol ön açıklıktan 60 ilmek alalım. 4cm eninde 2/2 lastik örelim. Sağ ön parçayı aynı şekilde hazırlayalım. Örgü boyu 2cm olduğunda yaka ucundan itibaren her 7.ilmeğe ilik açalım.

Dikiş: Beden yan dikişini yapalım. Kol altlarını dikelim ve kol evlerine yerleştirelim. Düğmeleri dikelim. 64

TAYT

Yarım paça hazırlamak için turuncu yünümüz ile 40 ilmek atalım. 2/2 lastik örgümüzün ilk 5cm ini hazırladıktan sonra Akıllı Bebe yünümüz ile devam edelim. Örgü boyu 8cm olduktan sonra her 4cm de bir 5 defa her iki yandan 1 er ilmek artıralım. Örgü boyu 30cm olduğunda ağ kavisi için her iki uca 3 er ilmek ilave edelim. Ağ artırmasından sonra 19cm de lastik geçirme kanalı katlama hattı için düz yüzde 1 sıra ters örgü yapalım. Tekrar 3cm örelim ve ilmeklerimizi kapatalım.

Aynı parçanın ikincisini de hazırladıktan sonra önce ağ dikişlerini ve devamında paça iç dikişlerini tamamlayalım. Uç santimlik kat örgüsünü içeri bastıralım ve lastik geçirelim.

tunik tunik şema tayt şema