PANTOLON

Birinci paça koyu gri yünümüz ile 55 ilmek atalım. 3 cm 1/1 lastik örgüden sonra düz örgüye geçelim. Düz örgü boyu 8 cm olduğunda 8 sıra aşağıdaki ilmek sırasının her ilmeğinden yardımcı şişimize aynı sayıda ilmek alalım. Ters yüzde her iki şişimizi sol elimizde beraber tutalım. Her 2 şişteki birinci ilmeği beraber örelim. Ve ilmeklerimiz bitene kadar aynı şekilde devam edelim. Bir ilmek kendi şişimizden + 1 ilmek yardımcı şişteki ilmeklerden alalım ve ters örgü yapalım. Nervür katımızı meydana getirdikten sonra 6 sırada bir her iki yandan 6 şar defa l er ilmek artıralım. Örgü boyumuz 19 cm olduğunda ağ oyuğu için her iki tarafa 3 er ilmek ilave edelim. Ağ oyuntusundan sonra 11 cm artırmadan örmeye devam edelim. Devamında 6 sırada bir her iki yandan 3 defa 1 er ilmek eksiltelim. 6 sıra daha ördükten sonra 4 mm şiş ile bel lastiğini yapalım. 3 cm 1/1 lastik örgüden sonra katlama çizgisi olarak düz yüzde 1 sıra ters örgü ve tekrar 3 cm 1/1 lastik örelim ve kapatalım. Diğer paçayı da aynı şekilde hazırlayalım.

Cep: Açık gri yünümüz ile hazırladığımız paçanın tam ortasından ön ortaya doğru ve ağ ile yanı ilmek hizasından 20 ilmek çıkartalım.20 sıra düz örgü ve 3 sıra 1/1 lastik ördükten sonra tek seferde keselim.

Dikiş: Pantolon ağ ve paça iç dikişlerini yapalım. Cep torbalarının yanlarını pantolona tutturalım. Paça lastiğini ve bel lastiğini içe kıvıralım. Bel lastiğinin içine lastik geçirelim.

mont modeli kazak pantalon şema