Cepli Pantolon Modeli ve Yapılışı

Cepli Pantolon Modeli ve Yapılışı

  • 26 Aralık 2013
  • 2.293 kez görüntülendi.
Cepli Pantolon Modeli ve Yapılışı

PANTOLON

Birinci paça koyu gri yünümüz ile 55 ilmek atalım. 3 cm 1/1 lastik örgüden sonra düz örgüye geçelim. Düz örgü boyu 8 cm olduğunda 8 sıra aşağıdaki ilmek sırasının her ilmeğinden yardımcı şişimize aynı sayıda ilmek alalım. Ters yüzde her iki şişimizi sol elimizde beraber tutalım. Her 2 şişteki birinci ilmeği beraber örelim. Ve ilmeklerimiz bitene kadar aynı şekilde devam edelim. Bir ilmek kendi şişimizden + 1 ilmek yardımcı şişteki ilmeklerden alalım ve ters örgü yapalım. Nervür katımızı meydana getirdikten sonra 6 sırada bir her iki yandan 6 şar defa l er ilmek artıralım. Örgü boyumuz 19 cm olduğunda ağ oyuğu için her iki tarafa 3 er ilmek ilave edelim. Ağ oyuntusundan sonra 11 cm artırmadan örmeye devam edelim. Devamında 6 sırada bir her iki yandan 3 defa 1 er ilmek eksiltelim. 6 sıra daha ördükten sonra 4 mm şiş ile bel lastiğini yapalım. 3 cm 1/1 lastik örgüden sonra katlama çizgisi olarak düz yüzde 1 sıra ters örgü ve tekrar 3 cm 1/1 lastik örelim ve kapatalım. Diğer paçayı da aynı şekilde hazırlayalım.

Cep: Açık gri yünümüz ile hazırladığımız paçanın tam ortasından ön ortaya doğru ve ağ ile yanı ilmek hizasından 20 ilmek çıkartalım.20 sıra düz örgü ve 3 sıra 1/1 lastik ördükten sonra tek seferde keselim.

Dikiş: Pantolon ağ ve paça iç dikişlerini yapalım. Cep torbalarının yanlarını pantolona tutturalım. Paça lastiğini ve bel lastiğini içe kıvıralım. Bel lastiğinin içine lastik geçirelim.

mont modeli kazak pantalon şema

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ