KAZAK

Arka: Koyu gri yünümüz ile 48 ilmek atalım. 3cm 1/1 lastik örgü devamında açık gri ip ile düz örgüyle devam edelim. 4 sıra açık gri + 4 sıra koyu gri örelim. Lastik örgüden sonra 8 çizgi olduğunda açık gri ip ile örmeye başladığımız kol kesimini ilk iki ilmeği ördükten sonra 3.ilmekte 1 er ilmek eksilterek yapalım. Bu arada 4 er sıralık çizgilerimizi oluşturmaya devam edelim. Bu arada 14.çizgiden sonra renk değiştirmeyelim ve yaklaşık 9 sıra örelim. Her iki yandan 13 er ilmek eksilttiğimizde şişimizde kalan ilmekleri kapatalım.

Ön: Arka parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 14-çizgi ile 4 sıra ördükten sonra yaka için orta 6 ilmeği kapatalım. Devamında her iki yandan 3-2-1 sırası ile ilmek eksiltelim. Arka parça ile aynı şekilde bitirelim.

Kol: Koyu gri yünümüz ve 32 ilmek ile 3 cm eninde 1/1 lastik örelim. Ön ve arka bedende uyguladığımız 4 koyu gri / 4 açık gri çizgileri devam ettirelim. İlk 6 çizginin bitiş sırasında her iki yandan 1 er ilmek artıralım. 44 ilmek ile örgü boyu 21 cm olduğunda kol kesimini her iki baştan 2 ilmek ördükten sonra 14 defa 1 er ilmek kapatarak uygulayalım. Kalan ilmekleri tek seferde kapatalım.

Yaka: Açık gri yünümüz ve 4 mm şiş ile 64 ilmek atalım. 18 sıra 1/1 lastik örelim. Devamında kırmızı ipimiz ile 2 sıra lastik örgüye devam edelim ve tek seferde örerek kapatalım.

Dikiş: Beden yan ve kol altı dikişlerini yapalım. Kolları kol evlerine oturtalım. Dikiş yaparken her iki parçadaki çizgilerin birbirini karşılamasına dikkat edelim. Yakayı çok sıkmadan yaka açıklığına tutturalım.

kazak

kazak şema