Kız Çocuk Hırka Yapılışı

Kız Çocuk Hırka Yapılışı

  • 23 Ocak 2014
  • 3.808 kez görüntülendi.
Kız Çocuk Hırka Yapılışı

HIRKA

Arka: Simli beyaz yünümüz ile 63 ilmek başlayalım. 2 haraşo sırası ördükten sonra pembe yünümüz ile düz yüzde desenimizi kuralım.1.sıra 8 düz + * 1 dola + 3 ilmeği beraber ör +1 dola + 8 ilmek düz. *dan sonrasını ilmekler bitene kadar devam et.2.

ve 4 sıra Dönüş sırasında ilmekleri gördüğümüz şekilde örelim.2.sırada düz örgü yapalım. Ş sırada desenimizi tekrarlayalım.

Örgü boyu 20cm olduğunda kol kesimini 3-2 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 13cm olduğunda yaka için orta 13 ilmeği kapatarak örgümüzü iki parçaya ayıralım. Sonraki sıralarda yakanın her iki yanından sırası ile 4-2 ilmek eksiltelim. Kol evi yüksekliğimiz 14 cm olduğunda omuzlarda kalan 14 ilmeği tek seferde bitirelim.

Sol Ön: Simli beyaz yünümüz ile 35 ilmek atalım.2 haraşo sırasından sonra pembe yünümüz ile desenimizi kuralım.

8 düz + 1 dola + 3 ilmek beraber ör + 1 dola + 8 düz + 1 dola + 3 ilmek beraber ör + 1 dola + 13 düz ön ortaya gelen ilmekler. Örgü boyumuz 20cm olduğunda kol kesimini 3-2 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 12cm olduğunda yaka için sol baştan – 13 düz ilmek olan kenardan sırası ile 7-5-3-1 ilmek kapatalım. Kol evi yüksekliği 14cm olduğunda 14 omuz ilmeğini tek seferde kapatalım.

Sağ ön: Sol ön parçanın aynası olarak hazırlayalım. Örgü boyumuz 6cm olduğunda sağ baştan 5.ilmeğe ilik açalım. Aynı işlemi 3 kere daha 6cm de bir tekrarlayalım.

Kol: Simli beyaz yünümüz ile 35 ilmek başlayalım. 2 haraşo sırası ördükten sonra pembe yünümüz ile desenimizi kuralım.

5 düz + 1 dola + 3 ilmek beraber ör + 1 dola + 8 düz + 1 dola + 3 ilmek beraber ör + 1 dola + 8 düz +1 dola + 3 ilmek beraber ör + 1 dola +

5 düz.

Örgü boyu 4 cm olduğunda her iki yandan 4 defa her 3cm de bir 1 er ilmek artıralım. 43 ilmek ile örgü boyu 22cm olduğunda kol kesimini her iki yandan sırası ile 3-2-3 defa 1 ilmek + 3 defa 2 ilmek + son 15 ilmeği 7-8 kapatarak bitir.

Ön lastik ve yaka :Simli yünümüz ile önlerden 65 er ilmek alalım 2 haraşo sırası ördükten sonra kapatalım. Omuz dikişlerini yaptıktan sonra yaka çevresinden 60 ilmek alalım ve 3 haraşo sırası ördükten sonra kapatalım.

Dikiş: Beden yan ve kol altı dikişlerini yapalım. Kolları kol evlerine yerleştirelim. Sol ön parçada ortadan 5.ilmeğe düğmelerimizi dikelim.

etek takım etek takım hırka şema

 

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.