Evet örgümüze başlıyoruz.15 zincir çekip birleştiriyoruz ve üzerine 35tane dolgu yapıp zincir çekip 7 tane dolgu yaparak bu şekilde devam ederek aralarına 2 zincir çekerek 7 şer dolgu yapıyor sonra 7 dolgunun üzerine 10 tane dolgu yapıyor ve devam ediyoruz aralarına 3 zincir çekip 1 tur atıyoruz başa geldiğimizde 12 dolgu yaparak 4 çekiyoruz diğer dolgunun başına batırınız.Bir tur atınız.Modelimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

dante modelleri

Tekrar başa geldiğimizde 14 dolgu yapıyoruz 5 zincir çekip diğer dolgunun başına batırınız.Tekrar başa geldiğimizde 16 dolgu yapıyor 6 zincir çekerek diğer dolgunun başına batırıyoruz. 1 tur atıyoruz.Başa geldiğimizde dolgunun başına 5 zincir çekiyor başına dolamadan dolgunun ortasına batınız tekrar 5 zincir çekip sonuna batınız 5 zincir çekip karenin ortasına batınız ve tekrar 5 zincir çekip bu şekilde tur atınız bu şekilde 1 tur atınız bu şekilde sekiz turu bitiriniz.Fakat önemli olarak karelerin her turu sayısını artırarak zincir çekip örüyoruz.

Motifi yaparken 10 zincir çekip birleştiriyoruz 20 dolgu yapıp dolgunun üzerine 12 kare yapıyoruz.12 karenin üzerine ise köşelere batmadan 2 şey zincir çekerek kareler yapıyoruz 3kare sayıp 4 kareye motifi birleştiriyoruz.Bu şekilde örüp birleştiriyoruz.Motif birleştirmesi bittikten sonra 10 zincir çekiyor 12 karenin üzerine köşelere batmadan aralarına 2 zincir çekip bir tur daha atıyoruz.son bölüme gelirken tekrar 10 zincir çekip 4 zincir çekerek kareler yaparak bir tur daha atıyoruz.Modeli bitirmiş bulunuyoruz.

Şimdi Sırada Ördek Yapımı

Öncelikle 10 zincir çekiyor gövdesine uçtan kafasına kadar sık iğne yapıyoruz(çoğaltma yöntemiyle. ) boyun kısmına gelindiğinde eksiltmeler bitecek tabii ki yuvarlak şekilde boyun yapınız boynuna gelindiğinde ise çoğaltma yöntemiyle kafa yapıp bırakıyoruz.
Daha sonra renkli bir iple gagasını ve gözlerini işleyerek yapıyoruz. Tekrar kanatlarını yaparken iple yeniden batıp sık iğneler yaparak büyüklü küçüklü kanatlar yapıyoruz. İçine elyaf dolduruyoruz ve kolalıyoruz. Kolalarken limon ve şekerle kolalıyoruz.Yeni bir örnekte görüşmek üzere kolay gelsin.