Uygulama:

Bolero Yapımı: Tığ ile detay fotoğrafında verilen motiften 25 adet örerken birbirine birleştirerek kare şeklinde bir parça oluşturun.

Şiş ile 65 ilmek atın, 3 sıra haraşo örün. Düz örgü ile devam edin. Her 11. ilmeği 2 kez örerek 1 ilmekten 3 ilmek çıkarın, sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edin. Her 10 sırada bir daha önce yaptığınız arttırmanın ortasına gelen ilmekle aynı hizada 1 ilmekten 3 ilmek çıkarma işlemini tekrarlayın. Toplam ilmek sayısı 115 olacak. 52 sıra sonra 1 sıra haraşo örün ve tüm ilmekleri kapatın.

Bitirme: Ördüğünüz yarım yuvarlak parçayı tığ ile ördüğünüz kare parçanın iki kenarına dikerek birleştirin. Tüm etek kenarına tığ ile 2 sıra sık iğne yapın. Bere Yapımı: Bolero için yapmış olduğunuz motiften 5 adet yapın ve birbirine birleştirin. Üst kısmında tığ ile 58 tekli trabzan yapın. Sonraki sırada 5 trabzan-da 1 trabzan eksiltme yapın. Daha sonraki sıralarda aynı eksiltmelere devam edin. Toplam 9 sıra sonra kalan trabzanları büzerek kapatın. Berenin alt kenarına da bir sıra sık iğne yapın.

bolero bere

bolero bere şema  bolerobere