Panço ve Bere Takım Yapılışı

Panço ve Bere Takım Yapılışı

  • 12 Ocak 2015
  • 1.688 kez görüntülendi.
Panço ve Bere Takım Yapılışı

Uygulama:

Bolero Yapımı: Tığ ile detay fotoğrafında verilen motiften 25 adet örerken birbirine birleştirerek kare şeklinde bir parça oluşturun.

Şiş ile 65 ilmek atın, 3 sıra haraşo örün. Düz örgü ile devam edin. Her 11. ilmeği 2 kez örerek 1 ilmekten 3 ilmek çıkarın, sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edin. Her 10 sırada bir daha önce yaptığınız arttırmanın ortasına gelen ilmekle aynı hizada 1 ilmekten 3 ilmek çıkarma işlemini tekrarlayın. Toplam ilmek sayısı 115 olacak. 52 sıra sonra 1 sıra haraşo örün ve tüm ilmekleri kapatın.

Bitirme: Ördüğünüz yarım yuvarlak parçayı tığ ile ördüğünüz kare parçanın iki kenarına dikerek birleştirin. Tüm etek kenarına tığ ile 2 sıra sık iğne yapın. Bere Yapımı: Bolero için yapmış olduğunuz motiften 5 adet yapın ve birbirine birleştirin. Üst kısmında tığ ile 58 tekli trabzan yapın. Sonraki sırada 5 trabzan-da 1 trabzan eksiltme yapın. Daha sonraki sıralarda aynı eksiltmelere devam edin. Toplam 9 sıra sonra kalan trabzanları büzerek kapatın. Berenin alt kenarına da bir sıra sık iğne yapın.

bolero bere

bolero bere şema  bolerobere

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ