Uygulama:

ARKA: Örgü şişine 104 ilmek atın. 1. sıradan itibaren etek ucu bandı için 3 ilmek düz örgü, 3 ilmek ters örgü düzeninde 12cm. 32 sıra örün.33. sıra başında ilk 11 ilmeği ters örgü örün. 12. ilmekten itibaren verilen motif şema ve açıklamasını takip ederek, şemanın 3-7 ilmeklerini bir kez uygulayın. Devamında 72 ilmeği sırasıyla 2 ilmek ters, 5 ilmek düz örgü düzeninde örün. 73. ilmekten itibaren şemanın 24-28 ilmeklerini bir kez uygulayın. Kalan 11 ilmeği ters örgü örün (Motif şeması kazak ortası için verilmiştir) 1. sırada örülen sıra başındaki 12. ilmek ve sıra sonundaki 93. ilmekler çizgi ilmekleri olacaklardır. Sonraki sıralar motif şemasını aynı sistemle takip ederek örgüye devam edin. ” Not: Motif şemasının her sırası uygulandığında (1-3-5 gibi) iki kenardaki ilmek sayıları (11 ilmek) 1 ‘er adet artacak, ortadaki ilmekler (72 ilmek) 2 adet eksilecektir. İki kenardaki ilmekler motif şemasında olduğu gibi 6 sıra ters örgü, 2 sıra düz örgü düzeninde, ortadaki ilmekler 5 ilmek düz, 2 ilmek ters örgü düzeninde örülecek.” Örgü boyu etek ucu bandından itibaren 54 sıra olduğu zaman, 55. sıradan itibaren motif şemasının 1-48 sıralarını “iki kenardaki ilmekler aynı örgü düzeninde devam edecek şekilde” bir kez uygulayın. 49. sıradan itibaren motif şemasını örgü başında olduğu gibi, aynı sistemle takip ederek örgüye devam edin. (Çizgi ilmekleri iki yana doğru ilerleyecek) Çizgi ilmekleri ortasında kalan ilmekleri 5 ilmek düz, 2 ilmek ters örgü düzeninde örmeye devam edin. (Motif örgü sonuna kadar devam edecek)

Örgü boyu etek ucu bandından itibaren 38cm 98 sıra olduğu zaman, koltuk için iki kenardan her 2. sırada sırasıyla 5-4-2 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuktan itibaren 16 cm. 42 sıra olduğunda arka yaka için örgü ortasından 18 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol arka yaka için sonraki her 2. sırada sırasıyla 4-3-1 ve 1 ilmek keserek örün. Kalan 22 ilmeği omuziçin bir kerede kesin.Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sağ tarafı örün.

ÖN: Ön yaka kesimine kadar, koltuk kesimi dahil arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayın. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 12 cm. 32 sıra olduğu zaman, ön yaka için örgü ortasından 18 ilmeği bir kerede kesin. Sol tarafı beklemeye alın. Sağ ön yaka için sonraki her 2. sırada sırasıyla 2 ve 7 kere 1 ilmek keserek 20 sıra örün. Kalan 22 ilmeği omuz için bir kerede kesin.

KOL: Ikiside aynı şekilde örülecek. Örgü şişine 72 ilmek atın. 1. sıradan itibaren, 3 ilmek düz, 3 ilmek ters örgü düzeninde 20 cm. 52 sıra örün (Örgü düzeni örgü sonuna kadar devam edecek). 53. sıradan itibaren, kol yuvarlağı için iki kenardan her 2. sırada sırasıyla 4-2-13 kere 1 -2-3 ve 3 ilmek keserek örün. Kalan 18 ilmeği bir kerede kesin. BİTİRME: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Omuzları birleştirin. Kol alt ve yan dikişlerini birleştirin. Kolları yerlerine takın. Yaka bandı için yaka kenarından eşit aralıklarla 120 ilmek alarak, yuvarlak örgü şişine geçirin. Yuvarlak sıralar halinde 3 ilmek düz, 3 ilmek ters örgü düzeninde 26 cm. 66 sıra örerek, ilmekleri bir kerede kesin.

bayan fusya kazak bayan fusya kazak sema bayan fusya kazak

motif

motif acıklaması