Ajur Desenli Uzun Hırka Yapılışı

Ajur Desenli Uzun Hırka Yapılışı

  • 24 Aralık 2014
  • 3.562 kez görüntülendi.
Ajur Desenli Uzun Hırka Yapılışı

Arka: 95 ilmek ile 1/1 lastik örerek başlayalım. Desenin düzgün oturması için örgümüzün düz yüzünde her iki yandaki ilmeğin düz olması gerekiyor. 11 sıra sonra ajur lastiğe geçerken deseni döşeyelim:

1 düz + 1 ters + *(3 düz + 1 ters) *’dan tekrar + 1 düz

Örgü boyumuz 50 cm olduğunda, koltuk için her

2 yandan sırasıyla 3-2-1 olmak üzere 6’şar ilmek keselim. Kol evi yüksekliği 18 cm olunca arka yaka oyuğu için önce ortadaki 13 ilmeği, sonra yanlardan 2 defa 5’er ilmek keselim. Omuzlar için kalan 25’er ilmeği ise kol evi yüksekliği 20 cm olduğunda bir defada keserek bitirelim.

Sol ön: 55 ilmek ile 1/1 lastik örerek başlayalım. Desenin oturması için örgünün düz yüzünde her iki yandaki ilmeğin düz olması gerekiyor. 11 sıra sonra ajur lastiğe geçerken desenimizi döşeyelim: 1 düz + 1 ters + *(3 düz, 1 ters) *’dan tekrar + 1 düz + 8 ilmek 1/1 lastik

Örgü boyumuz 40 cm olduğunda yaka kenarı ajurunun eğimi için örgümüzün düz yüzünde aşağıdaki şekilde artırma ve eksiltme yapacağız: 45 ilmek ör + 2 ilmeği beraber örerek 1 ilmek kes + 2 ilmek arasındaki ipi örerek 1 ilmek artır + 8 ilmek lastik ör

Sağ ön için: 8 ilmek lastik ör + 2 ilmek arasındaki ipi örerek 1 ilmek artır + 2 ilmeği beraber örerek 1 ilmek kes + 45 ilmek ör. Kesme işlemine l’er ilmek kaydırarak devam ederken, lastik başlangıcından da artırma yapılır. Bu şekilde 14 defa tekrardan sonra yaka açılması için kesme işlemi aynı şekilde devam ederken artırma yapmayalım.

Bu arada örgü boyu 50 cm olduğunda, koltuk için sağ taraftan sırasıyla 3-2-1 olmak üzere 6 ilmek keselim.

İlmek sayısı 31 olunca, kesme işlemini bırakıp düz devam edelim. Kol evi yüksekliği 20 cm olunca omuz için kalan 23 ilmeği bir defada keserek bitirelim. Kalan 8 ilmeklik lastik örgümüzü arka yaka ortasına kadar 9 cm daha örerek bitirelim.

İlik Sağ ön parçada, birincisi ajur desene geçerken olmak üzere 9 cm ara ile 6 adet ilik açalım. Bunun için 8 ilmeklik lastik kısımda 5 ilmek örüldükten sonra 1 dolama yapıp 6. ve 7. ilmekleri birlikte örelim.

Kol: 47 ilmek ile 1/1 lastik örerek başlayalım. Desenin oturması için örgünün düz yüzünde her iki yandaki ilmeğin düz olması gerekiyor. 17 sıra sonra ajur lastiğe geçerken desenimizi döşeyelim: 1 düz + 1 ters + *(3 düz, 1 ters) *’dan tekrar + 1 düz

Kol artırmalarını lastikten sonra, her iki yandan 8 sıra ara ile 9 defa l’er ilmek yapalım. 65 ilmeğimiz ile kol boyu 45 cm olduğunda her iki yandan, önce 3’er sonra her 2 sırada bir, 17 defa l’er ilmek keselim. Kalan 25 ilmeği bir defada kapatalım..

Dikiş: Beden yan ve omuz dikişlerini yapalım. Arka yaka için 9 cm uzunluğunda ördüğümüz lastiği birleştirdim ve yakaya tutturalım. Kol altlarını kapatarak kol evlerine dikelim.

hırka

hırka şema

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Louisa aroused xxxI have always been the fresh within the city Slutty, brush Louisa Blond, large breasts, thin with curvey.I enjoy fascinating gentlemens. Tell me that which you such. We...
#nine Top-notch American singles: Ideal for Field-Oriented Somebody Actually among the Christian trust, there was...
Find Whom Was Online and Slutty to Shag Right now: Fun Might have been Best...
20 Signs and symptoms of a wedded Child crazy about Another woman Novelist George Sand...