Çapraz Yakalı Kazak Yapılışı

Çapraz Yakalı Kazak Yapılışı

  • 22 Aralık 2014
  • 1.500 kez görüntülendi.
Çapraz Yakalı Kazak Yapılışı

Kazak, yaka hariç 1 kat  + 1 kat yünlü zincir ile örülecektir.

Arka: 84 ilmek başlayalım ve 10 çm 1/1 lastik örgüden sonra düz örgüye geçelim. Örgü boyumuz 45 cm olduğunda kol evini belirlemek için her iki baştan 1 er ilmek eksiltelim. 23 cm daha ördükten sonra yaka ve omuz ilmeklerini tek seferde kapatalım.

Ön: Arka ile aynı şekilde başlayalım.Örgü boyumuz 43 cm olduğunda V yaka kesimini düz yüzde keseceğimiz ilmeği diğerinin üstünde kalacak şekilde 2 ilmeği bir örerek uygulayalım. Örgümüzü
2 parçaya böldükten sonra 10 cm boyunca her sıra başında 1 er ilmek eksiltelim. Devamında ise omuzlarda 23 er ilmek kalana kadar iki sırada bir 1 er ilmek eksiltme yapalım. Bu arada örgü boyumuz 45 cm olduğunda kol evini belirlemek için her iki baştan 1 er ilmek keselim. Kol evi yüksekliğimiz 23 cm olduğunda 23 er omuz ilmeğimizi tek seferde kapatalım.Kol 44 ilmek başlayalım. 18 cm 1/1 lastik örgüden sonra düz örgüye geçelim. 4 cm sonra her 4 cm de bir iki yandan 10 defa 1 er ilmek artıralım. 64 ilmek ile toplam kol boyu 70 cm olunca ilmeklerimizi tek seferde kapatalım.

Yaka: 4 mm şiş ile 60 ilmek atalım ve düz örgü örelim.Örgü boyumuz 95 cm olunca tek seferde kapatalım.

Dikiş: Omuz dikişlerini yaptıktan sonra yakanın düz yüzünü kazağın düz yüzüne koyalım. V yakanın sağ tarafından başlayarak tüm yaka etrafına dikelim. Yaka parçamızın 15 cm i fazla gelecek ve açıkta kalacaktır. Bu sefer, yakayı içe katlayarak aynı hizadan iç kısımdan tutturalım. Sağ yakada meydana gelen 12 cm enindeki iki kat yakayı sol yaka V açıklığına tutturalım. Açıkta kalan 15 cm uzunluğundaki çift kat yakayı içten dikerek ters çevirelim. Üzerine 4 adet düğme dikelim.

Beden yan ve kol altı dikişlerini yaptıktan sonra kolları kol evlerine yerleştirelim.

çapraz yakalı kazak

çapraz yakalı kazak şema

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ