Arka Anti Bakteriyel kırmızı ipimiz ile 95 ilmek atalım ve düz örgü örelim. Örgü boyumuz 19 cm olduğunda her iki yandan her sıra başında 7 defa

I  er ilmek artıralım. Elde ettiğimiz 109 ilmek ile

II     cm daha örelim ve tüm ilmeklerimizi tek seferde kapatalım.

Önler Anti Bakteriyel kırmızı ipimiz ile 52 ilmek atalım ve 19 cm boyunda düz örgü yaptıktan sonra kol tarafından 7 defa 1 er ilmek artıralım. 59 ilmeğimiz ile 9cm daha ördükten sonra örgümüzün ön ortaya gelen kısmında yaka oyuntusunu sırası ile 4-3-2-2-1 ilmek kapatarak oluşturalım. Kol yüksekliği 1 lcm olunca şişimizde kalan 47 ilmeği tek seferde kapatalım. Diğer ön parçayı hazırladığımız ön parçanın aynası olarak örelim.

Kapüşon Anti Bakteriyel kırmızı ipimiz ile 96 ilmek atalım ve düz örgü yapalım. Örgü boyumuz 12cm olduğunda her iki taraftan 3 defa 7 şer + 2 defa 6 şar ilmek kapatalım. Şişimizde 30 ilmeğimiz kalmıştır. Kapüşonun arka kısmını örerken 3 sırada bir her iki yandan 1 er ilmek eksiltelim. Örgü boyumuz 17cm olduğunda kalan 16 ilmeği tek seferde kapatalım.

Kol lastiği Omuz dikişini yaptıktan sonra ön ve

arka kol ağzından toplam 54 ilmek çıkartalım.

11    sıra 1/1 lastik örgüden sonra kapatalım. Paltomuz iki kat örgüden meydana geldiği için aynı örgü parçalarını Anti Bakteriyel ipimizin turuncu rengi ile hazırlayalım.

Dikiş Kırmızı renkte hazırladığımız örgümüzün kol altı ve yan dikişini yapalım. Kapüşonu ön ortadan itibaren yaka çevresine yerleştirelim. Turuncu renkle ördüğümüz parçaları da aynı şekilde hazırlayalım. Örgülerin düz yüzlerini üst üste getirelim ve etek ucunda bırakacağımız 15 cm genişliğindeki kısım hariç her iki parçayı kenarlardan birbirine tutturalım. Etek ucunda bıraktığımız açıktan paltonun düz yüzünü dışarı çıkartalım. Etek ucunda bıraktığımız açıklığa gizli dikiş uygulayalım.

tulum

palto