Bebek Kazak Yapılışı

Bebek Kazak Yapılışı

  • 25 Kasım 2013
  • 3.330 kez görüntülendi.
Bebek Kazak Yapılışı

Arka Bebe 100 pembe yünümüz ve 4,5 mm şiş ile 70 ilmek atalım 4çm 1/1 lastik örgüden sonra düz örgüye geçelim. Örgü boyu 19 cm olduğunda ters yüzde 10 ilmek ör+ sonraki 50 ilmeği 2 ilmeği beraber örerek 25 ilmek elde et + 10 ilmek ör. Kalan 45 ilmek ile 4 sıra sonra kol kesimini her iki yandan 3er ilmek uygulayalım. Kol evi yüksekliği lOcm olduğunda arka yaka için orta 15 ilmeği kapatalım. Devamında her iki yanından 2 defa 1 er ilmek eksiltelim. Kol evi yüksekliği 14cm olduğunda 10ar omuz ilmeğini tek seferde bitirelim.

Ön Arka beden ile aynı şekilde hazırlayalım. Robada ters yüzde ilmek eksilttikten sonra düz yüzde orta 15 ilmeği Bebe Akıllı ile örmeye başlayalım. Kol evi yüksekliği 8 cm olduğunda yaka için orta 15 ilmeği ve devamında her iki yanından 2 defa 1 er ilmek eksiltelim. Kol evi yüksekliği 14cm olduğunda 10 ar omuz ilmeğini tek seferde kapatalım.

Ön Cep Ön beden de lastik bitimindeki sıradan baştan 13 ilmek bırakalım ve sonraki 44 ilmekten

ince şiş veya tığ ile 44 ilmek çıkartalım. 5mm şiş ile baştaki ve sondaki 3 ilmeği haraşo örerken aradaki artırma ve eksiltmeleri 3 ilmeğin içinden yapacağız.

Cep örgüsüne başladıktan sonra 3 defa her sıra başında iki yanda 3 ilmek içeriden 1er ilmek artıralım. Devamında her düz sırada her iki baştan 7 defa 1 er ilmek eksiltelim. Kalan 36 ilmek ile 4 sıra 1/1 lastik ördükten sonra ilmeklerimizi kapatalım.

Kol Bebe Akıllı yün ile 48 ilmek atalım ve 2/2 lastik örelim. Örgü boyu 20cm olduğunda pembe yünümüz ile 4 sıra 1/1 lastik ördükten sonra düz örgüye geçelim. Örgü boyu 24cm olduğunda kol kesimini 3 ilmek + 7 defa 1 ilmek yap. Kalan 30 ilmeği 3 ilmek beraber örerek eksilt. 18 ilmeğimiz kaldığında 6-6-6 kapat.

Yaka Lastiği Sağ omuz dikişini yapalım. Pembe yünümüz ile ön yakadan 43 + arka yakadan 31 ilmek alalım ve 5 sıra 1/1 lastik örgü yaptıktan sonra tek seferde kapatalım.

cocuk kazağı

Bebek kazağı modelini buradan inceleyebilirsiniz

cocuk kazak modeli

 

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arka Ön parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 2 sıra enindeki sarı bantların 3 üncüsünden sonra yeşil ipe geçtiğimiz sırada, arka açıklık için orta 4 ilmeği kapatalım. Kol evi yüksekliği 12cm...
Bere modelleri Kışın gelmesiyle birbirinden farklı parçalar tasarlanmıştır. Bunun sebebi soğuktan korunmak için insanları birden...
İğne oyası modelleri Genç kızların çeyizlerin de eskiden beri el işleri oldukça önem taşımaktadır. Bu...
Havlu kenarı modelleri Her bayanın evinde bulunan ve hem dekor hem de temizlik açısından kullanılan...
Bugün Dünyamız 5 milyar yıl yaşındadır. Peki moda kaç yaşında diye düşünelim insanlığın var olmasıyla...