Petek Desenli Erkek Kazak Yapılışı

Petek Desenli Erkek Kazak Yapılışı

  • 29 Kasım 2014
  • 2.374 kez görüntülendi.
Petek Desenli Erkek Kazak Yapılışı

Saç örgü desen

1. sıra: 2/2 sağa saç örgü, 2/2 sola saç örgü sıra sonuna kadar tekrar edilir.

2. sıra: Ters örgü

3. sıra: 2/2 sola saç örgü, 2/2 sağa saç örgü sıra sonuna kadar tekrar edilirş

4- sıra: Ters örgü

On: İpimiz ve 5mm şiş ve 131 ilmek atalım ve 5cm 2 düz-1 ters lastik örelim. Kazağın beden kısmı için ise 2 ters-1 düz olarak 27cm daha örelim. Devamında saç örgü desen için 6mm şişe geçerken, 9 ilmekte 1 ilmek artırarak 146 ilmek elde edelim ve saç örgü desenini uygulayalım. Saç örgü deseni 18cm olduğunda tekrar 5mm şişe geçerken 8 ilmek örüp 1 ilmek eksiltelim ve 2 ters -1 düz lastik örgü ile devam edelim. Bu arada 1 ilmek tekrar 131 ilmeğimiz kalır. Lastik örgünün 3.sırasında, örgü boyu 45 cm olduğunda kol kesimine başlayalım. Her iki yandan sırasıyla 3-3-2-2-1-1 olmak üzere 12şer ilmek keselim. Kol evi yüksekliği 17cm olduğunda yaka oyuğu için önce ortadaki 19 ilmeği devamında ise yanlardan sırasıyla 3 defa 4 ve 16 defa 2 ilmek keserek ilmekleri bitirelim.

Arka: 5mm şiş ve 110 ilmek ile başlayalım ve 5cm 2 düz -1 ters lastik örelim. Kazağın beden kısmı için 2 ters-1 düz olarak 27cm daha ördükten sonra saç örgü desen için 6mm şişe geçerken, 9 ilmekte bir 1 ilmek artırarak 122 ilmek elde edelim. Saç örgü desen boyu 18cm olduğunda tekrar 5mm şiş ile 2 ters-1 düz lastik örgüye geçelim. Bu arada 8 ilmek örüp 1 ilmek eksilterek 110 ilmeğe ulaşalım. Örgü boyu 45 cm olduğunda lastik örgünün 3.sırasında kol kesimine başlayalım. Her iki yandan sırasıyla 3-2-1 olmak üzere 6 şar ilmek keselim. Kol evi yüksekliği 21 cm olduğunda arka yaka oyuğu için önce ortadaki 20 ilmeği sonra yanlarından sırasıyla 2 defa 3 ve 8 defa 4 ilmek keselim.

Kol: ipimiz ile 5mm şişe 53 ilmek atarak başlayalım ve 5cm 2 düz -1 ters lastik ördükten sonra 2 ters-1 düz olarak örgü devam ederken 5cm ara ile her iki yandan, 5 defa 1er ilmek artıralım. Kol boyu 30cm olduğunda saç örgü desen için 6mm şişe geçilirken, 9 ilmekte bir 1 ilmek artırarak 70 ilmek elde edelim. Saç örgü desen devam ederken her 2 yandan 4 sırada bir 12 defa 1 ilmek artırma yapalım. Elde ettiğimiz 94 ilmek ile saç örgü desen boyu 18cm olduğunda tekrar 5 mm şişe ve lastik örgüye geçerken, 8 ilmek örüp 1 ilmek eksilterek 86 ilmeğe ulaşalım. Lastik örgümüzün 3.sırasında kol kesimine başlayalım. Her iki yandan önce 3er, sonra sırasıyla 18 defa 2 sırada bir 1 ilmek, 7 defa her sırada 1 ilmek keselim. Kalan 30 ilmeği bir defada kapatalım.

Yaka: Ön parçadan her ilmekten 1 ilmek çıkartarak toplam 98 ilmek ile 2 düz-1 ters 8 sıra lastik örelim ve ilmekleri bir defada keserek bitirelim. Arka parçadan da her ilmekten 1 ilmek çıkartarak, 107 ilmek ile 8 sıra 2 düz-1 ters örelim ilmekleri tek seferde kapatalım.

Dikiş: Kol evi yüksekliği 25 cm olacak şekilde ön ve arka parçaları işaretleyelim. Arka parça öne dönecek şekilde ön ve arka parçanın omuzlarını üst üste bindirip birbirine tutturalım. Yan dikişleri yaptıktan sonra kolları kapatarak kol evlerine yerleştirelim.

petek desenli erkek kazak petek desenli erkek kazak şema

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arka Ön parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 2 sıra enindeki sarı bantların 3 üncüsünden sonra yeşil ipe geçtiğimiz sırada, arka açıklık için orta 4 ilmeği kapatalım. Kol evi yüksekliği 12cm...
Bere modelleri Kışın gelmesiyle birbirinden farklı parçalar tasarlanmıştır. Bunun sebebi soğuktan korunmak için insanları birden...
İğne oyası modelleri Genç kızların çeyizlerin de eskiden beri el işleri oldukça önem taşımaktadır. Bu...
Havlu kenarı modelleri Her bayanın evinde bulunan ve hem dekor hem de temizlik açısından kullanılan...
Bugün Dünyamız 5 milyar yıl yaşındadır. Peki moda kaç yaşında diye düşünelim insanlığın var olmasıyla...