Yandan Bağlamalı Kazak Yapılışı

Yandan Bağlamalı Kazak Yapılışı

  • 29 Ekim 2014
  • 3.157 kez görüntülendi.
Yandan Bağlamalı Kazak Yapılışı

ÇAPRAZ ÜST

Arka: Bebe 100 bej yünümüz ile 58 ilmek atalım ve 2 haraşo – 4 örgü sırasından sonra düz örgüye ve beyaz yünümüze geçelim. Örgü boyumuz 17cm olduğunda kol kesimi için 3 ilmek içerden 4 sırada bir 3 ilmek beraber kapatalım. Aynı işlemi her iki tarafta 8er defa tekrarlayalım. İlmekleri dışa örgünün ortasına doğru burmaya dikkat edelim. Kol evi yüksekliğimiz 11 cm olduğunda kalan 3 er omuz ve 20 yaka ilmeğini tek seferde kapatalım.

Ön: Bej yünümüz ile 48 ilmek atalım. 2 haraşo sırasından sonra beyaz yün ve düz örgüye geçelim. Örgü boyu 17cm olduğunda kol kesimine 3-2 ilmek kapatarak başlayalım. Devamında arka beden de olduğu gibi 3 ilmek içerden 4 sırada bir 3 ilmeği beraber alarak 8 defa uygulayalım. Bu arada 7.kol kesim burgusu ile beraber ön yaka için kol kesimi olmayan yandan 8 ilmek bırak ve orta 7 ilmeği kapatarak örgüyü 2 parçaya ayıralım. Devamında 7 ilmeğin her iki yanından sırası ile 3-3-2 ilmek eksiltelim. Kol evi derinliğimiz llcm olmuştur. Son kalan 3 ilmeğimizi tek seferde kapatalım. Diğer ön parçayı aynası olarak hazırlayalım.
Kol: Bej yünümüz ile 35 ilmek atalım. 2 haraşo sırasından sonra beyaz yün ve düz örgüye geçelim. Düz örgüye geçtikten 3 sıra sonra kol artırmalarını her iki yandan 2cm de bir 5 defa uygulayalım. 45 ilmek ile örgü boyu 18cm olduğunda kol kesimi için önce her iki kenardan 3er ilmek kapatalım. Devamında 3 ilmek içerden 3 ilmeği beraber alarak 4 sırada bir uygulayalım. Toplam 9 kere aynı işlemi yapalım.

Biye: Bebe 100 bej renk ile 5 ilmek atalım ve 90cm örelim. Bağ için ise 5 ilmek ile 2 adet 30cm uzunluğunda hazırlayalım.

Dikiş: Beden yan ve omuz dikişlerini yapalım. Kol altlarını dikip kol evlerine yerleştirelim. Hazırladığımız 90cm uzunluğundaki biyenin ters örgü kısmını etek ucundan üste yerleştirerek son ilmekten ön + yaka çevresi + diğer öne tutturalım. Düz örgü kendiliğinden içeri döneceği için tekrar içten bastırmamıza gerek yoktur. Hazırladığımız 30cm uzunluğundaki biyeleri etek ucundan 14cm yukarıya yan dikiş içine ve diğerini de ön biye dikişine tutturalım.

capraz kazak

kazak

capraz kazak sema

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arka Ön parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 2 sıra enindeki sarı bantların 3 üncüsünden sonra yeşil ipe geçtiğimiz sırada, arka açıklık için orta 4 ilmeği kapatalım. Kol evi yüksekliği 12cm...
Bere modelleri Kışın gelmesiyle birbirinden farklı parçalar tasarlanmıştır. Bunun sebebi soğuktan korunmak için insanları birden...
İğne oyası modelleri Genç kızların çeyizlerin de eskiden beri el işleri oldukça önem taşımaktadır. Bu...
Havlu kenarı modelleri Her bayanın evinde bulunan ve hem dekor hem de temizlik açısından kullanılan...
Bugün Dünyamız 5 milyar yıl yaşındadır. Peki moda kaç yaşında diye düşünelim insanlığın var olmasıyla...