Erkek Bebek Hırka Modeli

Erkek Bebek Hırka Modeli

  • 20 Ocak 2013
  • 3.892 kez görüntülendi.
Erkek Bebek Hırka Modeli

Erkek Bebek hırka modelini sizlerle paylaşamadan edemedik. Oldukça basit ve kullanışlı olan bu hırka modelini aynı zamanda kız çocuk içinde kullanbilirsiniz…
Beden : 3-4 Yaş grubu. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.
Malzemeler:
ANCHOR “Anatolia” El Örgü İpliği (%100 Akrilik) Yaklaşık 500 gr. # 1100 Beyaz
3.5 numara 1 çift örgü şişi 3.5 numara örgü tığı
Kullanılan Örgüler :
Düz örgü
Ölçü : 24 ilmek – 30 sıra 10 cm2 eşittir.

UYGULAMA : Aynı şekilde 2 adet hırka, yakadan başlanarak örülecek. 3.5 numara örgü şişine 92(96) ilmek atarak, 2 sıra düz örgü örün. 3. sıra başında sol ön için 21(22) ilmeği, 1. ilmekten itibaren verilen motif şemasının 1-6 ilmeklerini tekrarlayarak örün. 1 ilmek arttırırı (Şişe iplik dolayarak) 2 ilmeği düz örgü örün, aynı şekilde 1 ilmek arttırırı. Sonraki 10 ilmeği sol omuz için düz örgü örün. 1 ilmek arttırarak 2 ilmek düz örgü örün. 1 ilmek arttırırı. Sıradaki 22(24) ilmeği arka için düz örgü örün. 1 ilmek arttırırı. 2 ilmek düz örgü örerek, 1 ilmek arttırırı. Sonraki 10 ilmeği sağ omuz için düz örgü örün. 1 ilmek arttırırı. 2 ilmek düz örgü örerek, 1 ilmek arttırırı. Kalan 21(22) ilmeği sağ ön için, verilen motif şemasını takip ederek, desen sol önle aynı olacak şekilde uygulayın. Böylece sıra sonunda 4 adet ilmek artış noktası ve 8 adet ilmek artmış olacaktır. Sonraki her 2. sırada aynı örgü düzeni üzerinden, aynı şekilde (ilmek artış noktalarından) 26 kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. Bu arada sağ ve sol önde motif şemasının 1-6 ilmeklerini 4 kez uygulayacak şekilde, artan her ilmeğe şemayı uygulayın. Sonraki artan ilmekleri ise düz örgü örerek örgüye devam edin. (Ön ortasındaki desenli örgüler, örgü sonuna kadar devam edecektir) Örgü boyu baştan itibaren 18 cm. – 54 sıra olduğu zaman, kolları örebilmek için, 55. sıra başında, sol ön için 49(50) ilmeği beklemeye alın. Sonraki 66 ilmeği sol kol için örgü şişinde bırakın. Sonraki ilmekleri beklemeye alın. Örgü şişindeki 66 ilmek üzerinden sol kol için düz örgü örmeye devam edin. Aynı zamanda kol şeklini verebilmek için iki kenardan her 14. sırada 4 kere 1 ilmek eksilterek örgüye devam edin. Örgü boyu kol örgü başlama noktasından itibaren 12 cm. – 36 sıra (13 cm. – 40 sıra) olduğu zaman bütün ilmekler üzerinden verilen motif şemasını takip ederek örgüye devam edin. Örgü boyu düz örgüden itibaren 8 cm. – 24 sıra olduğu zaman bütün ilmekleri bir kerede kesin. Sol kol devamında 78(80) ilmeği arka için beklemede bırakın. Sonraki 66 ilmeği sağ kol için 3.5 numara örgü şişine geçirin. Sol kolda uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak, sağ kolu örün. Beklemede olan sol ön, arka ve sağ ön ilmeklerini 3.5 numara örgü şişine geçirin. Toplam 176(180) ilmek üzerinden sol ön, arka ve sağ ön için, iki ön ortasındaki desen devam edecek ve ortadaki ilmekler düz örgü olacak şekilde örgüye devam edin. Örgü boyu koltuktan itibaren 15 cm. – 44 sıra (16 cm. – 48 sıra) olduğu zaman, bütün ilmekler üzerinden motif şemasını uygulayarak örgüye devam edin. “Not: Desen ilmek sayısının eşit gelmesi için büyük beden örgüsünde 2 adet ilmek arttırırı.” Örgü boyu düz örgüden itibaren 8 cm. – 24 sıra olduğu zaman bütün ilmekleri bir kerede kesin.

Kapişon : Sağ ön yaka ucundan başlayarak, arka yaka ortasına kadar, eşit aralıklarda 48(50) ilmek alarak, 3.5 numara örgü şişine geçirin. 1 sıra ters örün. 2. sıra başında ilk 25 ilmeği verilen motif şemasını uygulayarak örün. 26. ilmekten itibaren, kalan ilmekleri düz örgü örün. Sonraki sıralarda aynı örgü düzeni üzerinden örgüye devam edin. Örgü boyu ilmek alma noktasından itibaren 40 cm. – 60 sıra (42 cm. – 66 sıra) olduğu zaman 2 sıra düz örgü örün. İlmekleri açık olarak şişten çıkarın. Açık ilmekleri, sol ön ortasından, arka yaka ortasına kadar yerleştirin. Son sırayı sökerek, açık ilmekleri ilmek dikişi ile dikin. Aynı şekilde 2. hırkayı (iç) örün.

Bitirme : Hırka kol altlarını ve kapişon arka orta dikişlerini ayrı ayrı birleştirin. 2. örülen hırkayı 1. örülen hırkanın içine yerleştirin. İki hırkayı, 3.5 numara örgü tığı ile etek ucu, ön ortası, kapişon kenarı ve kol uçlarından tığlayarak birleştirin. Örgü ipliğinden 2 adet ponpon hazırlayın. Bitmiş uzunluğu 80 cm. olacak şekilde kordon hazırlayın. Hırka ile kapişonun birleştiği noktada, kordon uçları ön ortasında kalacak şekilde eşit aralıklarla yaka kenarına geçirin. (İki kattan birlikte) Ponponları kordon uçlarına tutturun.

 

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

How can i Know if My partner was a Bully? I spotted from inside the disbelief because Pat, this new forty-yr old girlfriend of Jeff, the woman forty-five year old...
CooMeet Speak — superior video talk roulette to own relationship women on line The nation...
5. Your Didn’t Lay Enough Effort towards Fixing Marital Argument We know one couples. It...
Observe different Sex Speak Shows Greatest Intercourse Chat Internet sites Enjoying gender on the web...
Dazn si potra vedere su piuttosto device solo nella stessa abitazione Una deliberazione nata dalla...