ŞORT

Yarım paça: Bebe 100 bej rengi yünümüz ile 25 ilmek atalım. 2 haraşo sırası ördükten sonra düz örgüye beyaz yünümüz ile örmeye başladığımızda ağ oluşturacağımız kenardan 1 ilmek artıralım. Devamında her 4 sırada bir 6 defa 1 er ilmek artıralım. Örgü boyumuz 9 cm olduğunda aynı tarafa 3 ilmek ilave edelim. Örgümüzü ayrı bir şişte bekletirken diğer paçayı da aynı şekilde hazırlayalım ve 25+7+3+3+7+25= toplam 70 ilmek ile 16cm daha örelim. İlmekleri kapatmadan bekletelim. Ön parçamız tamamlanmış olur. Aynı şekilde arka parçayı da hazırladıktan sonra ön parçanın ilmeklerini de aynı şişe aktaralım. Bebe 100 bej rengi ipimiz ile 5cm ters örgü yaptıktan sonra tek seferde kapatalım.

Cep: Beyaz yünümüz ile 8 ilmek başlayalım. Her sıra başında iki 1 er ilmek artıralım. 22 ilmek elde ettikten sonra 3cm daha örmeye devam edelim ve bej rengi yünümüz ile haraşo örmeye başlarken her 4 ilmekte 1 ilmek eksiltelim. 3 haraşo sırasından sonra tüm ilmekleri tek seferde kapatalım. 2 adet örelim.
Cep biyesi Bebe 100 bej rengi yünümüz ile 5 ilmek atalım. 20cm örelim. Aynı biyeden 2 adet hazırlayalım.

Dikiş: Hazırladığımız ceplerin alt kısmına biyeleri dikelim. Şortun arka kısmına yan dikişten 3cm içeri ve bel lastik örgüsünden 4cm aşağıya tutturalım. Beden yan ve ağ dikişini kapatalım. 5cm genişliğindeki bel haraşo örgüyü içeri bastıralım ve arasından lastik geçirelim.

sort capraz kazak sort semaÖrg