Kapşonlu Bebek Panço Yapılışı

Kapşonlu Bebek Panço Yapılışı

  • 21 Ekim 2014
  • 9.785 kez görüntülendi.
Kapşonlu Bebek Panço Yapılışı

PANÇO

Sağ Yarım:Mor renkli yünümüz ile 115 ilmek atalım ve etek ucundan yakaya doğru haraşo örelim. İkinci sıradan itibaren her sıra başında 1er ilmek eksiltelim. Örgü boyumuz 5 haraşo sırası – 10 sıra örgü- olduktan sonra ön ortadan 38 ilmeği örelim ve kol yırtmacı için örgümüzü iki parçaya ayıralım. Eksiltmelerimize devam edelim. Kol yırtmacı uzunluğu 13 haraşo sırası olduğunda arka tarafa gelen ve diğer şişte bekleyen ilmeklerimizi de 13 haraşo sırası uzunluğunda örelim. Örgünün arka ortaya gelen kısmında eksiltmelere devam edelim. Şişimizde 67 ilmek kaldığında – örgü boyumuz 24 haraşo sırası olduğunda ilmek eksiltmelerimizi her sıra başında ve sonunda olarak çoğaltalım. Böylece her haraşo sırasında 2 ilmek yerine 4 ilmek eksiltmiş oluruz. 8 haraşo sırası sonra şişimizde 35 ilmeğimiz kalır. Tekrar her sıra başında 1 ilmek keserek devam edelim. 23 ilmek kaldığında yaka oyuğu için arkaya gelen kenardan her sıra başında 1 er ilmek eksiltmeye devam edelim ve ön taraftan her sıra başında sırası ile 8-6-2 ilmek kapatalım. Kalan 4 ilmeğimizi ise her iki baştan sıra başlarında 1 er ilmek kapatarak bitirelim.

Sol Yarım: Sağ yarım parçanın aynası olarak hazırlayalım.

Kol kapağı: Yırtmacın ör beden tarafından 16 ilmek alırken 1 er ilmek dışarı taşalım. Kol kapağı kol yırtmacından birer ilmek uzun olsun. Bu şekilde 5 haraşo sırası örelim ve tek seferde kapatalım.
Dikiş: Arka birleştirmeyi yapalım. Ön birleştirmeyi yaka kesimine başladığımız sıranın 7 haraşo sırası altına kadar uygulayalım. Kapüşonun orta dikişini yaptıktan sonra yaka çevresine tutturalım. Kol kapaklarının yanlarını bedene dikelim.

Kapüşon Lastiği: Ön ortadaki 7 haraşo sırası yırtmaçtan 8 ilmek + kapüşonun ilk yarısından 33+ kapüşonun diğer yarısından 33 + ön yırtmaçtan 8 ilmek çıkartalım. Toplam 82 ilmek ile 6 haraşo sırası ördükten sonra ilmekleri örerek ve germeden kapatalım. Haraşo örgü enine genişlediği için normal bir kapatma gerginlik yaratabilir. Ön ortayı üst üste getirerek tutturalım. Pembe yünümüz ile 3 kat ipi büktükten sonra ikiye katlayarak hazırladığımız kordonları beden-kapüşon ve kapüşon lastiğinin birleşiminden tutturalım.

 

Panço panço şema

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arka Ön parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 2 sıra enindeki sarı bantların 3 üncüsünden sonra yeşil ipe geçtiğimiz sırada, arka açıklık için orta 4 ilmeği kapatalım. Kol evi yüksekliği 12cm...
Bere modelleri Kışın gelmesiyle birbirinden farklı parçalar tasarlanmıştır. Bunun sebebi soğuktan korunmak için insanları birden...
İğne oyası modelleri Genç kızların çeyizlerin de eskiden beri el işleri oldukça önem taşımaktadır. Bu...
Havlu kenarı modelleri Her bayanın evinde bulunan ve hem dekor hem de temizlik açısından kullanılan...
Bugün Dünyamız 5 milyar yıl yaşındadır. Peki moda kaç yaşında diye düşünelim insanlığın var olmasıyla...