100 pembe yünümüz ile 100 ilmek alalım ve 7 sıra 1/1 lastik ördükten sonra düz örgüye geçelim. Örgü uzunluğu 13cm olduğunda örgümüzün her iki yanından 12-12-13 ilmek kapatalım. Ortada kalan 26 ilmeğimizi 3cm ördükten sonra 5 defa her 3 cm de bir iki yanından ler ilmek eksiltelim. Orta örgü boyu 18cm olduğunda kalan 16 ilmeği tek seferde kapatalım.

Dikiş Sol omuz ve beden yan dikişlerini yapalım. Kol altlarını dikip kol evlerine yerleştirelim. Kapüşonun arka dikişlerini yaptıktan sonra yaka lastiği içine ilmek aldığımız hizaya tutturalım. On cebin yanlarını bedene tutturalım.

PANTOLON

I     Paça Akıllı Bebe yünümüz ile 44 ilme atalım ve 7 sıra 1/1 lastik örgüden sonra düz örgüye geçelim. Örgü boyumuz 15cm olduğunda 2 cm de bir her iki taraftan 4 defa 1 er ilmek + her sıra başında 4 defa 1 er ilmek artıralım. Toplam 60 ilmeğimiz olur. Paçanın arka ağ kısmı için 6, ön ağ kısmı için 4 ilmek artıralım ve devamında arkadan sırası ile 4-2 , önden ise 3-1 ilmek eksiltme yapalım. Ağ eksiltmesinden sonra 19cm daha örelim. Arka bel yüksekliğini verebilmek için arka belde önce 5 ilmek örüp dönelim sonra sırası ile 10-15-20-25 ilmek örüp dönelim ve sonra hepsini birden örelim. İlmekleri yedek bir şişte bekletelim.

II  Paçayı ilk paçanın aynası olarak hazırlayalım. Yedek şişte beklettiğimiz ilmekler ile birleştirelim ve 3cm çift lastik ördükten sonra tek seferde kapatalım.

Dikiş Ön ve arka dikişlerini yaptıktan sonra paça ağ dikişlerini tamamlayalım. Beline lastik geçirelim.

örgü pantolon

kazak örgü