Bere modelleri

Kışın gelmesiyle birbirinden farklı parçalar tasarlanmıştır. Bunun sebebi soğuktan korunmak için insanları birden fazla parça kullanmasıdır. Bunlardan biri olan ve kış aylarının vazgeçilmezi gibi gözüken berelerdir. Çoğu bayan kombinleri tamamlamak için ve tarzlarına farklı bir hava vermek için bere modelleri araştırıp uyum sağlayanı kullanıyor. Birçok insanın kış ayların kullandığı bereleri sadece bayanlar değil onların yanların da erkekler ve çocuklar da çoklukla kullanmaktadır.  Baş kısmının soğuktan, yağıştan ve rüzgardan korunması için dizayn edilen bu modeller her tarza ve her yaşa hitap ediyor. Aslına bakarsanız bayanlara erkeklere göre giyim konusun da daha seçici oluyorlar. Bundan dolayı bayanlar kış ayların bere kullanımını erkeklere göre çok yapmaktadır.  Bere modellerini sadece satın almak yerine kendiniz de rahatlık örebilir ve siz de kendi tasarımınızı yapabilirsiniz.

Bayan bere modelleri

Bayan bere modelleri erkek berelerine göre daha fazla modele ve çeşide sahiptir. Bu sezon bayanlarda öne çıkan bereler de ponponlu, yazılı veya hayvan figürlü bereler öne çıkmaktadır. Her gün çeşit çeşit takabileceğiniz bu bereler renkleri ile de dikkat çekmektedir. Genel olarak canlı renklerin kullanıldığı bayan bere modelleri koyu bir kombininizi biraz renklendirmek adına tercih edebilirsiniz. Bu sezon bereler de sarı, pembe, kırmızı ve bordo renkleri daha fazla ağırlıktadır. Aslında birçok bayan şapka veya kasket biçimindeki bereleri daha çok tercih etse de tatlı bir görünüm yakalamak isteyen bayanlar da ponponlu veya hayvan figürlü bereleri tercih etmektedir. Durum böyle olunca bayan berelerin de birçok farklı tasarım oluşturulmuştur. Bu tasarımların hepsi farklı tarzlara hitap eden bereler bayanlara farklı seçenekler sunmaktadır.

Erkek bere modelleri

Erkek bere modelleri biraz sınırlı ve aynı tarz da olsa da bu sezon öne çıkan modeller de yok değil. Hasır örgü olarak bilinen örgü tekniğinden yapılan erkek bereleri geçen sezonlara göre daha fazla kullanılmaktadır. Genel olarak standart koyu renklerden oluşan berelere fıstık yeşili tonlarında renkler eklenerek biraz canlılık getirilmiştir. Erkek bere modelleri sadece evde örülerek değil fabrikada da üretilmektedir. Fazla seçenek olmamasına rağmen bere kullanan erkekler kendi tarzlarını yansıtarak bere kullanımına başka bir tarz vermektedir.

Çocuk bere modelleri

Soğuk geçen kış aylarında ısınması gereken en önemli kişilerden olan şüphesiz çocuklardır. Çocukların sıcak tutulması için en çok kullanılan parçalardan biri berelerdir. Çocuklar için genellikle çene altından bağlamalı ve hayvan figürlü bere modelleri vardır. Çene altından bağlamalı bereler çocukların başlarından çıkarmamalı ya da kaymaması için oldukça güvenlidir. Hem bebeklerin hem de çocukların tatlılıklarına tatlılık katan bu bereler oldukça da sıcak tutmaktadır. Çocuk bere modelleri arasında kendiniz örebileceğiniz gibi satın da alabilirsiniz. Çocuk berelerin de çeşit çeşit modeller çocukların da oldukça ilgisini çekmektedir.