İğne Oyası Modelleri

  • 22 Mart 2022
  • 82 kez görüntülendi.
İğne Oyası Modelleri

İğne oyası modelleri

Genç kızların çeyizlerin de eskiden beri el işleri oldukça önem taşımaktadır. Bu el işlerinden biri olan iğne oyası havlu kenarların da, yazma kenarların da bolca kullanılıyor. Yapılışı oldukça emek gerektirse de bayanların en çok tercih ettiği el işi tekniklerinden biridir. Bu sezon hem görünüşü hem de farklı modelleri ile öne çıkıyor. Bayanların günlük hayatta, mevlitler de ve bir sosyal aktiviteler de kullandığı yazmalar da, misafirler ağırlarken kullandıkları havlu kenarlarında oldukça hoş bir görüntü veren iğne oyaları hem tesettürlü bayanların hem de açık bayanların kullandığı birçok parça da bulunmakta. İğne oyası modelleri bu sezon trendler arasın yer alan çeşit çeşit modelleri ile her tarza hitap ediyor.

Bu sezonun en şık iğne oyası modelleri

Hem yazma hem de havlu kenarlarını süslemek için kullanılan iğne oyası tekniği ile yapılan birçok model bulunmaktadır.  Fakat bu sezon bilinen ve çok kullanılan modellerin dışın da farklı ve ağır iğne oyaları öne çıkıyor. Bu sezonun modellerine bakan hanımların akıllarının başından gideceğini söyleyebiliriz.  İğne oyası denildiğin de birçok alt başlık çıksa da bu sezon ilk sıralar da Rize iğne oyası modelleri oldukça öne çıkmakta. Bayanların da çok hoşuna giden bu iğne oyası modelleri bu sezon genç kızların çeyizlerinde ve hanımların evlerin de bolca göreceğiz gibi duruyor.

Rize iğne oyası modelleri

Bu yıl iğne oyası ilgi çeken ve hanımları cezbeden modelleri ile hanımların karşısına çıkıyor. Aslın da Rize iğne oyası denildiğin de ilk önce anlaşılmasa da aslın da bu sezon oldukça fazla kullanılan terimlerden biri. Modellerin başında en çok kullanılan ve yapılan şehir isimleri eklenerek hanımların beğenesine sunuluyor. İğne oyasına farklılık getiren terimler hanımların daha çok dikkatini çekmekte.  Bu terimlerden biri olan Rize iğne oyası ise hanımlar arasın da ağır modelleri ile bilinmektedir. Özellikle boncuklu yazma kenarı modelleri bu sezon bu terimin modelleri arasın da birinci sırada. Ufak boncuklar iğne oyası ile birleştirildiğin de oldukça hoş bir görüntü elde ediyor.

Küçük boncuklu iğne oyası modelleri

Yazma kenarların da ya da havlu kenarlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir.  Tercihinizi yazmadan yana yapacaksanız ufak bir tavsiye yazmanızın motifine uygun küçük boncuklu iğne oyası modeli ve uygun renklerdeki ipleri seçmeniz de fayda var. Modeller arasında ise klasik, dikdörtgen, köşe ve flat şeklinde yapılan modeller öne çıkıyor.  Hem yazma hem de havlu kenarlarında rahatlıkla kullanılan bu modellerin oldukça çeşitleri var. Havlu kenarlarında kullanacaksanız eğer ve geniş bir banyonuz varsa klasik denilen ve oval bir şekli olan modelleri seçerseniz oyanız ve havlunuz oldukça dikkat çekici olabilir. Çünkü geniş bir banyoda küçük bir iğne oyası modeli kullanırsanız havlunuz ve oyanız dikkat çekmeyebilir.

 

 

Sadece misafir geldiğin de değil kendi günlü hayatınızda da küçük boncuklu iğne oyasına sahip havlularınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Boncukları küçük olduğundan dolayı teninize batmaz ve hoş görüntüsü ile kendinizi de cezbedebilirsiniz. Yazmalar da ise eğer minyon bir yapınız varsa köşe şekline sahip küçük boncuklu iğne oyaları modellerini seçmeniz de fayda var. Eğer uzun boylu bir yapıya sahipseniz de dikdörtgen bir model seçmeniz sizin için daha uygun olacaktır. Evde kendiniz bu modelleri rahatlıkla yapabilirken birçok çeyizlik satan mağazalarda da rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

Fiyat konusunda bir tereddüttünüz varsa yapılan modele ve yapım malzemelerine göre fiyatları değişiklik göstermekte.  Sizde kendinize uygun en beğendiğiniz modeli seçerek kendi tarzınızı her kullandığınız yazmalar da ya da havlularda yansıtabilirsiniz.

 

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Signs and symptoms of a wedded Child crazy about Another woman Novelist George Sand immediately after authored that there surely is only 1 contentment inside lifetime- to enjoy and...
How come i believe unloved because of the my personal date As to why Performed...
La adempimento del sesso e soggettiva e unico. Lo e simile parecchio in quanto un...
Usually the one Texting Behavior That always Fails Imagine you skill which have a call....