Beyaz Keten Örtü - Örgü Modelleri

Beyaz Keten Örtü

Beyaz Keten Örtü

  • 17 Ağustos 2013
  • 986 kez görüntülendi.
Beyaz Keten Örtü
Sponsor Bağlantı

BÜYÜKLÜK 100 x 120 cm

MALZEME: 2 yumak (adedi. 50 gr.) 20 numara be/az dantel ipliği, 1,00 numara tığ. 1,20 I m 140 cm genişlikte beyaz keten kumaş.

  • Dantel: Yak. 46 x 46 cm / 93 kare x 93 sıra.
  • Örnek denemesi: 20 kare x 20 sıra / 10 x 10 cm.
Beyaz-Keten-Örtü-Şema
  • Dantel aplike: Örnek şemasına göre çalışın. Örnek şeması bir önceki sayfada verilmiştir 93 kare için 280 zincir + kenar tırabzan için 3 zincir + I boş kare için 2 zincir çekin, işe A okundan başlayın ve I. tırabzanı tığdan itibaren 9. zincire batarak yapın. Her boş kare için 2 zincir, I tırabzan yapın, dolu karelerde zincirler yerine tırabzan yapın. Üst kenara ulaşınca danteli ve örnek şemasını 180 derece döndürün. Dantelin alt kısmını ters yönde işleyin. B okundan başlayın ve bu sırayı başlangıç zinciri üzerine yapın.

BEYAZ-KETEN-ÖRTÜ

  • Bitirilmesi: işleme devam etmeden önce gerek kumaşı gerekse danteli yıkayın. Danteli gerin. Kumaşı I 12 x 132 cm büyüklükte düz ipliğine dikkat ederek kesin. (Kumaş ölçüsü + çepeçevre 6 cm dikiş payı) Kenarları 3 cm genişlikte iki kez içe katlayıp, köşeleri çift katlı ‘zarf’ köşeli baskıya uygun şekilde kapatın. Kenarlan ütüleyin ve dipten bastınn. Danteli örtünün ortasına düz ipliği izleyerek iğneleyin, dış kenarlar boyunca sık zikzak dikişi geçin. Dantelin altında kalan kumaş kısmı tam zikzak dikişinin dibinden iplikleri kesmemeye dikkat ederek oyarak çıkarın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.