Arka: Mavi ipimiz ile 46 ilmek ile başlayalım. 1 haraşo sırası mavi , 1 haraşo sırası siyah ip ile ördükten sonra beyaz ipimiz ile örgüye devam edelim. Örgü boyu 17çm olduğunda kol kesimini 2-1 uygulayalım. Örgü boyu 29 cm olduğunda tüm ilmekleri kapatalım.

Sağ Ön: Mavi ipimiz ile 28 ilmek atalım. 1 haraşo sırası mavi + 1 haraşo sırası siyah ip ile ördükten sonra beyaz ipimiz ile örgüye devam edelim. Örgü boyu 17cm olduğunda kol evi için 2-1 ilmek kapatarak kol evini yapalım. Aynı sırada ön yaka tarafında, 1 ilmek içeriden 6 defa 1 er ilmek artıralım. Bu şekilde yaka ucunu uzatabilirsiniz. Örgü boyumuz 29cm olduğunda tüm ilmekleri kapatalım.

Sol Ön: Sol ön parçanın aynası olarak örelim. Etek ucundan 12. 22.ve 32.sırada ön ortadan 3.ilmeğe 1 er ilik açmayı unutmayın.

Göğüs Cebi: Beyaz ipimiz ile 17 ilmek atalım ve 12 haraşo sırası sonra 1 haraşo sırası mavi ve 1 haraşo sırası siyah örelim ve kapatalım.

Ön Biye: Ceketin omuz dikişlerini kapatalım. Siyah ipimiz ile etek ucundan ördüğümüz 1 sıra siyah haraşo örgüden başlayarak yaka artırmasına kadar 32 ilmeği düz yüzden çıkartalım. Yaka artırmasından 20 + yaka üstünden, arka yakadan ve diğer yaka üstünden çıkartacağımız 60 ilmeği örgünün ters yüzünden + diğer önden 20 ilmek çıkartalım ve 1 haraşo sırası örelim. Üzerine 1 sıra mavi ipimiz ile haraşo örerken etek uçlarında 2 şer ilmek uzatarak mavi etek ucu örgüsü ile birleştirirken, yaka köşelerinde aynı ilmeği 3 kere örerek köşe oluşturalım.

Dikiş: Beden yan ve kol altı dikişlerini yaptıktan sonra kolları kol evlerine yerleştirelim. Göğüs cebin ağzını kol kesim hizasından ve yan dikişten 2,5 cm içeriden tutturalım. İliklerin karşılarına düğmeleri dikelim.

ceket model kazak sema