File Hırka

Spor kullanımını gösterdiğimiz bu şık hırkayı da çok farklı kullanabileceğinize inanıyoruz… açık hava davetleri ve özel gecelere, dekolte büstiyerler veya askısız ışıltılı üstlerle katıldığınızda, açık hava ile aranıza girebilecek, ender bir parça olarak gardırobunuza dahil edeceksiniz. Bol eğlenceli günler ve geceler

Kalite: Bravo, Simli Moher: 3 x 50 gr Bravo, Selin: 1 x 100 gr

Şiş : 5.5 mm Tığ : 3 mm

Örgü : Lastik örgü 1/1, Zincir ağ örgü

Arka: ilk sıra 30 cm zincir çekilir (5’in katları olacak şekilde). 6 zincir çekilerek 5. zincire batırılmak suretiyle ilk sıra yapılır. Sonraki sıralarda, çekilen 6’şar zincir boşluklara batırılarak ağ örgü oluşturulur, şema takip edilerek arka bitirilir. Kol (İki adet): 38 ilmek ile lastik örgüye başlanır. Her 4 cm de bir, iki taraftan l’er ilmek arttırılarak (9 defa) 42 cm sonra, 56 ilmeğe ulaşılır.

Kol kesimi: önce iki yandan 3’er kesilir, 2 sırada bir 2’şer kesilir (2 defa), her sırada l’er kesilir (7 defa), kalan 10 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Yaka – Beden Patı: 32 ilmek atılarak, 150 cm lastik örgü örülür.

Dikiş: Kollar kapatılır ve kol takımı için omuz ortası bulunur. “A” Kolların arka yarısı, arka parçanın kol evi olan bölümüne “A – B” dikilir. Uzun pat, “C” noktaları birleştirilerek ense ortasına, patın ortası bulunarak, arka orta “D” noktasına tutturulur. Pat, “A – B” arası kol olmak üzere, arka bedenin tüm çevresine birleştirilir.

File Hırka
File Hırka
File Hırka Şema
File Hırka Şema