Kapüşonlu Mont Yapılışı

Kapüşonlu Mont Yapılışı

  • 28 Aralık 2013
  • 4.261 kez görüntülendi.
Kapüşonlu Mont Yapılışı

Örgü: Düz örgü, Lastik

İlave malzeme: 30 cm kırmızı mont fermuarı

Ölçüler: 6 ay, (9) ay, 12 ay

Örgü açıklamaları (9 ay) içindir.

MONT

Arka: Koyu gri yünümüzle 5 mm şişimize 46 ilmek atalım. 3cm  lastik ördükten sonra düz örgüyle devam edelim. Örgü boyu 19 cm olduğunda kol kesimlerini her sıra başında ilk iki ilmeği ördükten sonra 11 kere 1 er ilmek yapalım. Kol evi yüksekliğimiz 9 cm olmuştur. Kalan 26 ilmeği tek seferde kapatalım.

Ön: Koyu gri yünümüzle 5 mm şişimize 24 ilmek atalım. 3 cm  lastik örgü devamında düz örgüye geçelim. Örgü boyumuz 19 cm olduğunda kol kesimini ilk iki ilmeği ördükten sonra 11 defa

1er ilmek yapalım. 8.kol kesimi ile birlikte yaka oyuntusunu sırası ile 4-3-2-1-1 uygulayalım. Kalan 2 ilmeği tek seferde kapatalım. Diğer ön parçayı hazırladığımız parçanın aynası olarak örelim.

Kol: Kırmızı yünümüzle 5 mm şişimize 34 ilmek atalım. 2 sıra 1/1 lastik ördükten sonra koyu gri ipimiz ile lastik boyu 3 cm olunca düz örgüye geçelim. Örgü boyu 8 cm olduktan sonra her 6 sırada bir 4 defa her iki yandan 1 er ilmek artıralım. Elde ettiğimiz 42 ilmek ile kol boyu 3 cm lastik ile  21 cm olduğunda kol kesimine başlayalım. Her iki baştan 2 ilmek örelim ve 3.ilmekte 11 defa 1 er ilmek eksiltelim. Kalan 20 ilmeği tek seferde kapatalım.

Cep: Açık gri yünümüz ile ön parça etek lastiği bitiminin bir üst sırasından ve ön ortadan 3 ilmek

içeriden başlayarak 14 ilmek çıkartalım. 8 sıra düz örgü yapalım. Devamında örgümüzün yana gelen kısmından her sıra başında 7 defa 1 er ilmek eksiltelim. Şişimizde kalan 7 ilmeği ise tek seferde kapatalım.

Kapüşon: 5 mm şiş ve kırmızı yünümüz ile 68 ilmek atalım. 1 sıra 1/1 lastik + 1 sıra düz örgü yaptıktan sonra koyu gri ipimizle düz örgüye devam edelim. Örgü boyu 13 cm olduğunda her iki yandan 3 defa 7 şer ilmek kapatalım. Devamında her iki yandan 4 sırada bir 1 er ilmek eksiltelim. Toplam örgü boyumuz 30 cm olduğunda kalan ilmeklerimizi tek seferde kapatalım.

Ön Lastik: Kırmızı yünümüz ile önden 56 ilmek alalım. 2 sıra 1/1 lastik ördükten sonra 3.sırada örerek kapatalım. Diğer ön parçayı da aynı şekilde örelim.

Kol yaması: Kırmızı yünümüz ile 8 ilmek başlayalım. Her sıra başında 1 er ilmek artırarak düz örgü örelim. İlmek sayımız 14 olduğunda 8 sıra daha örelim. Devamında şişimizde 8 ilmek kalana kadar her iki baştan 1 er ilmek eksiltelim. Son 8 ilmeği tek seferde kapatalım.

Dikiş: Kol yamalarını kol ortasına 7 cm yukarı tutturalım. Beden yan ve kol altı dikişlerini yapalım. Kolları kol evlerine yerleştirelim. Kapüşonun arka dikişini yaptıktan sonra yaka açıklığına yerleştirelim. Cep parçalarının yan ve üst dikişlerini yapalım. Mont fermuarını ön açıklığı dikelim.

Modelimizin diğer parçalarıda sitemizde acıklamalı bulunmaktadır…

mont modeli mont şema

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CooMeet Speak — superior video talk roulette to own relationship women on line The nation is evolving faster than just we are able to maintain they. This new procedures arrive...
5. Your Didn’t Lay Enough Effort towards Fixing Marital Argument We know one couples. It...
Observe different Sex Speak Shows Greatest Intercourse Chat Internet sites Enjoying gender on the web...
Dazn si potra vedere su piuttosto device solo nella stessa abitazione Una deliberazione nata dalla...
The entire tip wasn’t the newest, naturally; just about everyone carried lifeless, official, agate-design sees...