Bebek Elbise ve Yapılışı

Bebek Elbise ve Yapılışı

  • 28 Aralık 2013
  • 1.563 kez görüntülendi.
Bebek Elbise ve Yapılışı

JİLE

Arka: Bebe yünümüz ile 80 ilmek atalım. 3 sıra düz örgüden sonra düz yüzde ajuru kuralım.

* 2 düz + 1 dola + 3 ilmek beraber ör + 1 dola.* dan sonrasını tekrarlayarak sıra sonuna kadar devam et.

7 düz örgü sırası ördükten sonra ajurumuzu tekrarlayalım.

9 düz örgü sırası ördükten sonra düz yüzde; *8 ilmek düz + sağ tarafa 2/1 burgu yap. Örerken 2 ilmeği beraber örerek eksiltme uygula + 12 ilmek düz 2/1 eksiltmeli burgu , * dan sonrasını sıra sonuna kadar tekrarla. Her 9 sırada bir eksiltmeli burgu sistemini 5 defa daha tekrarla. Kalan 50 ilmek ile örgü boyu 25,5 cm olduğunda kol kesimini 3-1-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 9 cm olduğunda yaka için orta 10 ilmeği ve devamında her iki yanından 3 er ilmeği kapatalım. Kol evi yüksekliği 10,5 cm olduğunda 12 şer omuz ilmeğini tek seferde kapatalım.

Ön: Arka beden ile aynı şekilde hazırlayalım. Kol evi yüksekliği 5 cm olduğunda orta 6 ilmeği kapatalım. Devamında her iki yandan 5 defa 1er ilmek keselim. Kol evi yüksekliği 10,5 cm olduğunda 12 şer omuz ilmeğini kapatalım.

Yaka lastiği: Sağ omuz dikişini yaptıktan sonra ön yakadan 30 + arka yakadan 26 ilmek alalım. 1 haraşo sırası örelim ve bitirelim.

Kol lastiği: Sol omuz dikişini de yapalım. Ön koldan 23 + arka koldan 23 ilmek alalım. Toplam 46 ilmeğimiz ile 2 haraşo sırası ördükten sonra tek seferde kapatalım.

Dikiş: Beden yan dikişlerini yapalım. Etek ucunu ilk ajur sırasının ortasından ikiye katlayarak bastıralım. Böylece etek ucu ajur dalgalı olacaktır.

elbise hırka jile

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ