Kurvaze Hırka ve Şapka

Kurvaze Hırka ve Şapka

  • 19 Ocak 2014
  • 2.225 kez görüntülendi.
Kurvaze Hırka ve Şapka

KURVAZE HIRKA

Arka: Koyu yeşil yünümüz ile 54 ilmek atalım ve 2/2 lastik örgünün 2 sırasını tamamladıktan sonra açık yeşil ile devam edelim. Lastik örgü boyu 3 cm olduğunda düz örgü devam edelim. Düz örgü boyu 17cm olduğunda kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 1l cm olduğunda yaka için orta 8 ilmeği kapatalım. Devamında her iki yandan 2-1 sırası ile eksiltme yapalım. Kol evi yüksekliği 13cm olduğunda 14’er omuz ilmeğini tek seferde kapatalım.

Sol Ön: Koyu yeşil yünümüz ile 36 ilmek atalım ve arka beden ile aynı lastiği örelim. Düz örgü boyumuz 17cm olduğunda kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Aynı sırada yaka kesimine her sıra başında 1 ilmek kapatarak başlayalım ve 14 ilmek kalana kadar devam edelim. Kol evi yüksekliğimiz 13cm olmuştur. Omuz ilmeklerimizi tek seferde kapatalım.

Sağ Ön: Sol ön ile aynı şekilde başlayalım. Örgü boyumuz 6,5cm olduğunda ön ortadan 5.ve 15.ilmeğe 1er ilmek ilik açalım. Aynı işlemi örgü boyumuz l5cm olduğunda tekrarlayalım.

Kol: Koyu yeşil yünümüz ile 40 ilmek atalım. Beden lastiklerinde uyguladığımız deseni uygulayalım. Düz örgüye geçtikten 2cm sonra kol artırmalarına başlayalım. 6 defa her 2cm de bir iki yandan 1 er ilmek artıralım. Kol boyumuz 18cm olduğunda 52 ilmeğimiz vardır. Kol kesimini 3-2-1-1-1-1 uygulayalım. Kalan ilmeklerimizi dek seferde kapatalım.

Yaka lastiği: Omuz dikişlerini yaptıktan sonra ön ve arka yakanın tamamından 200 ilmek alalım. Her l cm den 2 ilmek alarak düzenleyebiliriz. Düz yüzde 5 sıra düz örgü yaptıktan sonra 6. Sırada örerek kapatalım.

Dikiş: Beden yan ve kol altı dikişlerini yaptıktan sonra kolları kol evlerine yerleştirelim. İliklerin karşısına 4 adet düğmemizi dikelim.

ŞAPKA

Koyu yeşil yün ile 60 ilmek atalım ve 2/2 lastik örelim. Açık yeşil yün ile lastik örgü boyu 8cm olunca düz örgüye geçelim. Toplam örgü boyumuz 18cm olduğunda 13 defa her iki yandan 1er ilmek kestikten sonra kalan ilmeklerimizin 4 tanesini beraber örerek kapatalım. Arka dikişini yaparken lastik kısım dışa döneceği için düz yüzden dikelim.

bebek takım hırka sema takım

 

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.