Yeşil Kazak Yapılışı

Yeşil Kazak Yapılışı

  • 20 Ocak 2014
  • 2.381 kez görüntülendi.
Yeşil Kazak Yapılışı

KAZAK

Arka: Koyu yeşil yünümüz ile 50 ilmek atalım ve 2 sıra 2/2 lastik örelim. Sonra ipimizi açık yeşil ile değiştirelim. 3 sıra daha lastik ördükten sonra düz örgü yapmaya başlayalım. Düz örgü boyumuz 17cm olduğunda her iki yandan kol kesimi için 3-2-1 yapalım. Kol evi yüksekliği 2cm olduğunda 38 ilmeğimizin orta 4 ilmeğini kapatalım. Arka yırtmaç uzunluğu 7cm olduğunda yaka oyuntusunu 2-2-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 12cm olduğunda omuzlarda kalan 12 ilmeği tek seferde kapatalım.

Arka lastik: 7 cm uzunluğundaki yırtmacımızdan koyu yeşil yünümüz ile 15 ilmek çıkaralım ve 6 sıra 1/1 lastik örüp tek seferde kapatalım. İliklerimizi 3.sırada yaka ucundan 3. ve 9. ilmeğe açalım.

Ön: Koyu yeşil yünümüz ile 51 ilmek atalım ve etek lastiğini arka beden ile aynı şekilde uygulayalım sonra düz yüzde: 17 ilmek düz + 8 ilmek ters + 1 ilmek düz + 8 ilmek ters + 17 ilmek düz örelim. Dönüş sırasında ilmekleri gördüğümüz şekilde örmeye devam edelim. Sonraki her düz sırada orta 1 düz ilmeğin her iki yanındaki ters ilmeği de düz örerek devam edelim. Baklava desenin orta düz ilmek sayısı 15 ve yanlarındaki ters ilmek sayısı 1 olduğunda aynı şekilde desenimizi daraltalım. Orta düz ilmek sayısı 1 e indiğinde 2.baklava deseni için tekrar artırma yapalım. Bu arada düz örgü boyumuz 17 cm olduğunda kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 7cm olduğunda- 2.baklava desenin bitiminde yakayı oymaya başlayalım. Önce orta 6 ilmeği kapatarak örgümüzü iki parçaya ayıralım. Devamında 6 ilmeğin her iki yanından sırası ile 2-1-1 kapatalım. Kol evi yüksekliği 12cm olduğunda 12 şer omuz ilmeğini tek seferde kapatalım.

 

Kol: Koyu yeşil yünümüz ile 36 ilmek atalım. Beden lastiklerini uygulayalım. Düz örgüye geçtikten 3 cm sonra kol artırmalarına başlayalım. 5 defa her 2cm de bir iki yandan 1 er ilmek artıralım. Kol boyumuz 16cm olduğunda 46 ilmeğimiz vardır. Kol kesimini 3-1-1-1-1 uygulayalım. Kalan ilmeklerimizi dek seferde kapatalım.

Yaka: Açık yeşil yünümüz ile 10 ilmek atalım ve 1/1 lastik örelim. Dönüş sırasında 7 ve 8.ilmekleri beraber örelim ve şişimize ip doladıktan sonra 9 ve 10.ilmeğimizi örelim. Her dönüş sırasında aynı işlemi tekrarlayalım. Örgü boyumuz 42cm olduğunda tek seferde kapatalım.

Dikiş: Beden yan ve omuz dikişlerini yapalım. Kol altlarını dikelim ve kol evlerine yerleştirelim. Yakamızı tutturalım. Düzgün durması için yakaya tutturduğumuz kısımda biraz yedirelim. Arka pata 2 adet düğme dikelim.

bebek takım takım şema

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.