1.Renk sıralaması: 2 sıra açık gri + 1 sıra beyaz + 2 sıra açık gri.

2.Renk sıralaması: 2 sıra açık gri + 1 sıra beyaz + 1 sıra açık gri + 4 sıra beyaz + 1 sıra açık gri+lsıra beyaz + 8 sıra açık gri + 1 sıra beyaz + 1 sıra gri+ 4 sıra beyaz + 1 sıra gri + 1 sıra beyaz + 2 sıra gri.

Arka: koyu gri renkli yünümüzü iki kat kullanarak 92 ilmek atalım ve 2/2 lastik örelim. Örgü boyu 8cm olduğunda Sinem beyaz yünümüz ile 4 sıra düz örgü yapalım. Devamında l.renk sıralamasını uygulayalım + 9 sıra beyaz + 2.renk sıralamasını da tamamladıktan sonra beyaz ile örmeye devam edelim. Düz örgü boyu 40cm olduğunda kol kesimini her iki baştan sırası ile 3-2-1-1 ilmek kapatarak uygulayalım. Kalan 78 ilmek ile kol evi yüksekliği

21 cm olduğunda 22 omuz ilmeğini ördükten sonra arka yaka için orta 34 ilmeği kapatalım ve sonraki

22 omuz ilmeğini örelim, iki parçaya ayırdığımız örgümüzü 2 sıra daha ördükten sonra omuz ilmeklerini kapatalım.

On: Kol kesimine kadar arka beden ile aynı şekilde örelim. Kol kesimini sırası ile 3-2-1-1 uygulayalım.
Aynı sırada örgünün orta ilmeğinden V yaka kesimine başlayalım. Yaka kesimi için her düz yüzde baştan bir ilmek kapatalım. Omuz için 22 ilmek kaldığında kol evi yüksekliği 22cm olana kadar devam edelim ve omuz ilmeklerini tek seferde kapatalım.

Kollar: koyu gri yünümüzü çift kat kullanarak 38 ilmek atalım ve arka bedende uyguladığımız renk sıralamasını devam ettirelim. Bu arada düz örgüye geçtikten sonra 3 defa 6 sırada bir her iki baştan 1er + 5 defa 8 sırada bir her iki baştan 1 er ilmek artıralım. Elde ettiğimiz 54 ilmek ile kol boy 55cm olduğunda her iki yandan sırası ile 3+2+ 7 defa 1er + 5 defa 3er ilmek kapatarak örgümüzü tamamlayalım.

Yaka: koyu gri yünümüzü çift kat kullanarak 134 ilmek atalım. Örgü boyu 14cm olduğunda tüm ilmekleri tek seferde örerek kapatalım.

Dikiş: Beden yan ve omuz dikişlerini yaptıktan sonra kol altlarını dikelim ve kol evlerine yerleştirelim. Yaka parçasını ön V yaka açıklığından başlayarak yaka çevresine tutturalım.

şal yaka kazak

 

şal yaka kazak şema