Sarı Dantel Yastık

Sarı Dantel Yastık

  • 23 Ağustos 2013
  • 3.823 kez görüntülendi.
Sarı Dantel Yastık

BÜYÜKLÜK: 30 x 30 cm

MALZEME: I yumak sarı, 20 numara dantel İpliği, 0,75 numara tığ, 15 cm eninde, 0,40 m sarı / beyaz desenli kumaş, 6 mm genişliğinde 0,80 m sarı saten kurdele, 30 cm uzunlukta fermuar, dolgulu bir iç yastık.

Motif: Yak. 13,5 x 10 cm / 30 kare x 22 sıra.

Örnek denemesi: 22 kare x 22 sıra / 10 x 10 cm.

dantel-yastık-şema-1

dantel-yastık-şema-2

  • Motifi 2 defa işleyin. Örnek şemasına göre çalışın, işe ortadan başlayın. 30 kare için 91 zincir + kenar tırabzan için 3 zincir ile başlayın. A okundan başlayın, I. tırabzanı tığdan itibaren 5. zincire batarak yapın. Her boş kare için 2 zincir; I tırabzan yapın, dolu kareler için zincirler yerine tırabzan yapın. Her dikdörtgen için 5 zincir; I tırabzan yapın.Yuvarlamalar için eksiltmeleri temel bilgiler bölümünde verildiği şekilde yapın. Motif ve örnek şemasını 180 derece döndürün. Motifin 2.yarısını tam ters yöne doğru işleyin. B okuyla başlayın ve bu sırayı başlangıç zincir sırasına batarak yapın.
    • Bitirilmesi: Kumaş ve motifleri işleme devam etmeden önce yıkayın. Motifleri gerin.

Sarı-Dantel-Yastık

  • Kumaştan 34 x 44 cm büyüklükte iki dikdörtgen parça kesin. (= Kumaş kısım + çepeçevre 2 cm baskı payı, şemadaki sayılar bitmiş ölçüleri belirtmektedir) Motifleri şemadaki çizime göre yastıklann ön yüzlerine iğneleyin, çevrelerine sık ayarlı zikzak makine çekin. Motiflerin altında kalan kumaşı zikzak dikişlerin dibinden keserek çıkarın. Kumaş parçalarını kumaşların yüzü yüze gelecek şekilde üst üste koyun, alt kenanna 2 cm dikiş payı bırakarak makine çekin, arada 30 cm fermuar açıklığı bırakın. Kesili kenarlara sürfile yapın. Dikişleri ayırarak ütüleyin ve açıklık kenarlarına ütü basın. Fermuarı açıklık kenanna dikin. Kalan kenarları da 2 cm pay bırakarak birleştirin.(Fermuarı döndürmek için açık bırakın, kumaşın yüzü yüze gelsin.) Dikiş pay­larını kesin ve sürfile yapın.Yastık kılıfını çevirin, dikişli kenarları ütüleyin. Saten kurdeleyi dörde bölün. Kurdeleleri şekle göre motiflerin dönüş karelerine geçirin. Kurdelelerin dış ucunu motifin arkasına tut­turun. Dışta kalan kurdeleleri fiyonk yapın.
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arka Ön parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 2 sıra enindeki sarı bantların 3 üncüsünden sonra yeşil ipe geçtiğimiz sırada, arka açıklık için orta 4 ilmeği kapatalım. Kol evi yüksekliği 12cm...
Bere modelleri Kışın gelmesiyle birbirinden farklı parçalar tasarlanmıştır. Bunun sebebi soğuktan korunmak için insanları birden...
İğne oyası modelleri Genç kızların çeyizlerin de eskiden beri el işleri oldukça önem taşımaktadır. Bu...
Havlu kenarı modelleri Her bayanın evinde bulunan ve hem dekor hem de temizlik açısından kullanılan...
Bugün Dünyamız 5 milyar yıl yaşındadır. Peki moda kaç yaşında diye düşünelim insanlığın var olmasıyla...