Yer Battaniyesi ve Yastık Yapılışı

Yer Battaniyesi ve Yastık Yapılışı

  • 04 Kasım 2014
  • 6.665 kez görüntülendi.
Yer Battaniyesi ve Yastık Yapılışı

YER BATTANİYESİ

Anti Bakteriyel beyaz ipimiz ile 100 ilmek atalım ve haraşo örelim. 71 haraşo sırası ördükten sonra koyu pembe ip ile 2 haraşo sırası + pembe ip ile 5 haraşo sırası + koyu pembe ip ile 2 haraşo sırası ördükten sonra beyaz ip ile 16 haraşo sırası daha örelim ve tek seferde kapatalım. Aynı parçadan bir adet daha örelim.

Kenar Biye Ördüğümüz parçanın 1 kenarından 94 ilmek çıkartalım ve 1 haraşo sırası koyu pembe+ 2 haraşo sırası açık pembe örerken her sıra başında 1er ilmek artıralım +lharaşo sırası koyu pembe ile artırma yaparak. Yaptığımız artırmalar köşelerin düzgün oturması içindir. Diğer kenarları da aynı şekilde hazırlarken renk sıralarında ördüğümüz kenarın son ilmeği ile şişimizdeki ilk ilmeği beraber örerek aynı zamanda ara dikişleri bitirelim.
Fiyonk Açık pembe ipimiz ile 8 ilmek atalım ve 13 sıra ördükten sonra kapatalım. Dikerken ortadan büzelim.

Dikiş Kenar örgülerini bitirdiğimiz parçanın düz yüzüne diğer düz yüzü yerleştirelim. Kenar biyelerini içeri katlayarak beyaz örgüden iki parçanın 3 tarafını birleştirelim. İçine elyafı yerleştirdikten sonra 4.kenarı da dikelim. Düz yüzündeki çizginin üzerine fiyongu tutturalım.

YASTIK

Anti Bakteriyel beyaz ipimiz ile 42 ilmek atalım. 44 haraşo sırası ördükten sonra kapatalım. Yastığın diğer yüzünü de aynı şekilde hazırlayalım. Tek parçanın kısa kenarından koyu pembe ipimiz ile 40 ilmek alalım. 1 haraşo sırası koyu pembe + 2 haraşo sırası açık pembe + 1 haraşo sırası koyu pembe ördükten sonra kapatalım. Açık pembe ip ile örmeye başladıktan sonra her sıra başında 1 er ilmek artırarak köşe oluşturalım. Aynı işlem için uzun kenardan 45 ilmek alalım. Köşeleri örerken battaniye biyesi ile aynı şekilde birleştirelim.

Üst biyesini koyu pembe ip ile 19 ilmek başlayalım. 1 haraşo sırası koyu pembe + 2 haraşo sırası açık pembe + 1 haraşo sırası koyu pembe ördükten sonra bitirelim.

Dikiş Kenar l^yesi ördüğümüzün parçanın düz yüzü ile diğer parçanın düz yüzünü üst üste koyalım. Biyeleri içeri kıvırarak 3 kenarını tutturalım. İçine elyaf doldurduktan sonra 4.kenarı bastıralım. Hazırladığımız üst biyeyi köşeden 8 cm içeriden yastığa tutturalım.

 

elbise takım

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arka Ön parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 2 sıra enindeki sarı bantların 3 üncüsünden sonra yeşil ipe geçtiğimiz sırada, arka açıklık için orta 4 ilmeği kapatalım. Kol evi yüksekliği 12cm...
Bere modelleri Kışın gelmesiyle birbirinden farklı parçalar tasarlanmıştır. Bunun sebebi soğuktan korunmak için insanları birden...
İğne oyası modelleri Genç kızların çeyizlerin de eskiden beri el işleri oldukça önem taşımaktadır. Bu...
Havlu kenarı modelleri Her bayanın evinde bulunan ve hem dekor hem de temizlik açısından kullanılan...
Bugün Dünyamız 5 milyar yıl yaşındadır. Peki moda kaç yaşında diye düşünelim insanlığın var olmasıyla...