Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı

Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı

  • 05 Kasım 2014
  • 35.460 kez görüntülendi.
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı

Çift Lastik: Şişe attığımız ilmeklerde ilk ilmeği düz örgü örüp, sonraki ilmeği örmeden sağ şişe aktarırız. Sıra sonuna kadar aynı işlemi uygularız. Dönüş sırasında ise bir önceki sırada örmediğimiz ilmekleri örerken, örülü olanları hiçbir işlem yapmadan sağ şişe aktarırız. Bu şekilde örgünün eni attığımız ilmek sayısının yarısı genişliğinde olur. İki kat ve içi torba örgü elde ederiz.

TAVŞAN

Tavşanı hazırlamaya bacaklarını örerek başlayacağız. Bunun için fuşya renkli bambu ipimiz ile 20 ilmek atalım ve çift lastik örelim. 10 sıra sonra ekru ipimiz ile devam edelim. Toplam örgü boyu 58cm olduğunda örgümüzü şişte bekletelim ve diğer bacağı da hazırlayalım.

iki bacak da hazır olduktan sonra her bir bacak için torba örgünün ağzını açmak üzere ön ve arka ilmekleri ayıralım. Arka ilmekleri çengel iğne ile bekletirken ön ilmeklerin ilk 10 tanesini şişe geçirelim + iki bacak ara açıklığı için 4 ilmek atalım + diğer bacağın ön 10 ilmeğini de şişe geçirelim. Dönüş sırasında orta kısma ilave ettiğimiz 4 ilmeğin her birini kendi içinde 2 kere örerek ilmek sayısını 8 e çıkartalım. Elde ettiğimiz 28 ilmek ile aşağıdaki renk sıralamasını uygulayalım.

4 sıra fuşya + 4 sıra pembe + 4 sıra ekru. Aynı sıralamayı tekrarlayacağız.

Açık pembe sırasının ikincisi bittiğinde kol evi için her iki yandan her sıra başında ler ilmek kapatalım. Kalan 16 ilmeği 3.pembe bant bitiminden sonra baş parçasını örmek için ekru bambu ile devam edelim. Baş 16 ilmek ile başladığımız baş parçasının her sıra başında 4 defa 1 er ilmek artıralım. Toplam 24 ilmek ile 6 sıra daha ördükten sonra kulak yerlerini ve başın üst yuvarlanmasını vermek için her iki yandan sırası ile 3 defa 1 er ilmek + 2 defa 2 şer ilmek kapatalım. Sonraki sırada şişte kalan 10 ilmeği tek seferde bitirelim.

Arka bedenin de bacaktan sonraki kısmını aynı şekilde hazırlayalım.

Kollar Ekru renkli ip ile 20 ilmek atalım ve çift kat lastik örelim. 8 sıra sonra aşağıdaki renk sıralamasını uygulayalım.

4 sıra fuşya + 4 sıra pembe + 4 sıra ekru . Renk sıralamasının beşinci tekrarında son 4 sıra ekru rengi kullanmadan örgümüzü bitirelim. Kapatırken ön

sırada ördüğümüz ilmekleri ön sırada, dönüş sırasında ördüğümüz ilmekleri ise dönüş sırasında kapatarak iç boşluğu oluşturacağız. Diğer kolu da aynı şekilde hazırlayalım.

Kulaklar Bambu ekru renkli ipimizi ile 18 ilmek atalım ve 20cm uzunluğunda çift lastik örelim. Ağzı açık kalacak şekilde ilmekleri kapatalım.

Dikiş Bacakları eşit miktarda elyaf ile doldurduktan sonra kol kesimlerine kadar beden yan dikişlerini yapalım. İçini doldurduğumuz kolları kol evlerine tutturalım. Bedenin içine elyaf yerleştirelim. Başın yan kısımlarını dikerken içini doldurduğumuz kulakları yerlerine tutturalım. İki kulak arasından başın elyafını da yerleştirelim ve dikelim. İki gözü dikelim. Siyah yün ile ağzını işleyelim. İki kat ip ile boynun etrafına sık teğel yaptıktan sonra hafif büzelim.

Atkı Fuşya renkli Bambu ipimiz ile 12 ilmek atalım ve 60cm uzunluğunda 1/1 lastik ördükten sonra tavşanın boynuna dolayalım.

örgü tavşan

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arka Ön parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 2 sıra enindeki sarı bantların 3 üncüsünden sonra yeşil ipe geçtiğimiz sırada, arka açıklık için orta 4 ilmeği kapatalım. Kol evi yüksekliği 12cm...
Bere modelleri Kışın gelmesiyle birbirinden farklı parçalar tasarlanmıştır. Bunun sebebi soğuktan korunmak için insanları birden...
İğne oyası modelleri Genç kızların çeyizlerin de eskiden beri el işleri oldukça önem taşımaktadır. Bu...
Havlu kenarı modelleri Her bayanın evinde bulunan ve hem dekor hem de temizlik açısından kullanılan...
Bugün Dünyamız 5 milyar yıl yaşındadır. Peki moda kaç yaşında diye düşünelim insanlığın var olmasıyla...