Popülaritesi en yüksek örgü modellerinden amigurumi çizgi karakterler tasarım olarak oldukça şirin. Gerek çocukların gerekte biz ebeveynlerin dikkatini çeken çizgi karakterli amigurumileri tasarımsal olarak her alana taşıyabiliriz. Hadi örnekleri tanıtalım bakalım hangileri bilindik.

Amigurumi Keloğlan modeli

Sevimli mi sevimli bir örnek diyebiliriz. Model olarak orta dereceli zorluk tasarımı bulunmakta. Buda kıyafetinin bir nebze uğraştırıcı olmasından kaynaklı. Örgü modelinin diğer alanlarından çok fazla uğraşmadan tek düze örüp modeli oluşturabilmeniz mümkün.

Amigurumi Kral Şakir modeli

Küçük büyük herkesin sevdiği çizgi karakterlerden bir tanesi de Kral Şakir olmakta. Bu motif ile bardak altlığı, anahtarlık, dekoratif yastıklara süs, çocuk odası perdeleri için perde tutucu ve daha bir çok ayrıntıda diğer çizgi karakterlerde olduğu gibi bu karaktere de yer verebilirsiniz.

Kayıp Balık Dori Örgü Oyuncak

Farklı bir örgü modelini sizler ile paylaşalım. Kayıp balık Dori hem dekorasyon olarak kapı süsü sarkıt şeklinde tasarlayabilir hem de çocuklarınız için oyuncak şeklinde örerek istediğiniz boyutlarda örebilmeniz mümkün olan bir model.

Amigurumi Tosi Örgü modeli

Renkli ve sevimli bir karakter olan Tosi tüm çocuklar tarafından sevilmekte. Üstelik karakteri tasarlamakta oldukça eğlenceli. Model en basit amigurumi modellerinden olduğundan kolaylıkla örmeniz mümkün.

Amigurumi Teletabi örgü karakterler

Hemen hepimizin çok sevdiği teletabiler örgü modelleri ile de oldukça popüler. Çocukluğumuzun oyuncaklarından olan Dipsy, Po, Lala ve Tinky Winky kuklaları oldukça sevimli. Model olarak tek düze olan karakterler renk renk yapılmakta. Her biri farklı renklerde olmakla beraber örgüde kullanılan renkler sarı, mor, kırmızı ve yeşil renklidir. Yine bu tarz amigurumi örgüleri için tercih edeceğiniz iplik seçiminin YarnArt Jeans olduğunu söyleyebiliriz.