Son zamanın trendi olan amigurumi örgü modeli oldukça yaygın kullanılan örgü tekniklerinden olmakta. Amigurumi oyuncaklardan sonra amigurumi anahtarlık modelleri de oldukça rağbet görmekte. Amigurumi anahtarlıklar aynı nişan, söz gibi törenlerde hediyelik olarak da tercih edilmektedir. Amigurumi örme işleminde seçeceğiniz karakterin modeline göre örme işlemi yapılmakta. Amigurumi anahtarlıkları ister kendiniz için örün isterseniz hediye edin.

Emoji desenli anahtarlıklar

Emojiler dekoratif olarak hemen hayatımız her alanında diyebiliriz. Özellikle sevdiğiniz ve tasarlamak istediğiniz bir emoji karakterinizi anahtarlığınıza yansıtabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan biraz iç doldurmak için silikon biraz ip ve tamamıyla oluşturmak istediğiniz emoji karakteri.

Amigurumi ayıcıklı anahtarlık yapımı

Örgü modeli olarak oyuncaklarda da sık gördüğümüz ayıcık modeli eminiz ki anahtarlıklarınızda da oldukça şirin duracaktır. Örgü modelleri arasında sık yapılan ayıcık modelli oluşturduğunuz anahtarlık olarak da hediye edilebilir.

Geyik desenli anahtarlık modeli

Örme figürleri arasında en sık yapılan motiflerden bir tanesi de geyik desenli motiflerdir. Kısık gözlü geyik motifini tasarlayacağınız başka örgü örneklerinde veya anahtarlık yapımında tercih edebilirsiniz. Hatta eklemek isterseniz ve büyük bir anahtarlık olarak da düşünürseniz yanına çam ağacı da ekleyebilirsiniz.

Unicorn örgü modeli

Masalsı bir tasarım olan unicornlar bu alanda da alternatif örgü modellerinden olmakta. Unicorn örgü deseni ile oluşturulan bir anahtarlık sizce de çok şirin bir örgü modeli gibi gelmiyor mu? Bir kaç iplik artanıyla bile bu modeli oluşturup anahtarlığınızı tasarlayabilirsiniz. Ayrıca anahtarlık olarak kullanılmasının yanı sıra çocuklarınızın çanta fermuarlarına da bu modeli tasarlayıp iliştirebilirsiniz.