Evimizin bir çok alanında dekoratif olarak örgü & dıy diye adlandırdığımız kendin yap projelerine yer vermekteyiz. Her bir model her bir tasarım ile farklı alanlarda kullanabileceğiniz örgü tasarımlarını sizler ile paylaşmaktayız. Hadi başlayalım.

Örme bardak altlıkları

Son zamanların en çok örülen ürünlerinden bir tanesi bardak altlıkları. Günümüzde motifsel olarak renkli ve eskiye yönelik patchwork desenli olmakta. Bunun yanı sıra makrome ile tasarlananlar da pahctwork desenli modeller kadar şık bir seçenektir.

Kupa kılıfları

Bardak tasarımlarında çeşitliliğin artmasıyla bir nevi alternatif diyebiliriz. Kupa bardaklarınız için tasarlayacağınız örgü desenlerini istediğiniz bardağınıza geçirerek farklı bir ambians sağlayabilirsiniz. Üstelik bunun için ekstra bir kupa vs. almaya gerek bulunmamakta. Evinizde bulunan bir kupa veya bardak için kılıf örebilirsiniz.

Nostaljik örgüler

Geçmişe şöyle bir baktığımızda karpuz vb. meyveler yapıp bunlara süs olarak evimizin bazı köşelerinde yer vermekteydik. Şimdi de aynı şekilde tasarlayıp artan iplerinizden dahil motifler tasarlayabiliriz.

Penye & Hasır ipten paspas

Evimize farklı bir hava katan paspaslar. Hasır örgüden veya penye ipten tasarlanan paspasları evimizin her alanında kullanabiliriz. İster renk geçişleri katarak isterseniz de tek renk ve modelde olarak paspaslarınızı istediğiniz modelde örebilirsiniz.

Kuzu yastık tabure üzeri minder

En çok sevilen modellerden bir tanesi olan kuzu yastık & minder örgüsü oldukça eğlenceli bir modeldir. İster elde örme iplerinizle ister sakallı ip dediğimiz yumoş yumoş ipler ile istediğiniz boyutta örerek minderlerinizi tasarlayabilirsiniz.

Örgü suplalar

Örgü alanında eminiz ki en çok denenen örgü çeşidinden bir tanesi. Hadi alın iplerinizi ve tığınızı istediğiniz gibi kare veya yuvarlak örün suplalarınızı üstelik oldukça basit modeller ile.