El emeği göz nuru ürünler dediğimizde her ne kadar zahmetli bir iş bölümü ortaya çıksa da yapılan örgüler tamamlandığında içinize sinen kendi emeklerinizin sonucunu görmekteyiz. Buda bizleri mutlu etmekle birlikte el emeği olarak ayrı bir değere sahip olmakta. Bu yazımızda size bir çok alanda tasarlayıp kullanabileceğiniz balon desenli popcorn örneğini paylaşacağız. Balon model popcorn örneği bebek battaniyelerinde sık rastladığımız örneklerden bir tanesidir. Hem kız bebek hem de erkek bebeklerimiz için hoş bir örnek oluşturmakta. Görünüm bakımından istediğiniz şekilde motif oluşturabileceğiniz gibi görünüm yönünden eksi  bir yönü bulunmamaktadır. Yapılışından bahsedecek olursak; ilk olarak battaniyenizi nasıl öreceğinizi belirlemelisiniz. Şiş seçimi ucu tığ şeklinde olan tığ araç gerecimiz olmakta. Örme işlemi yaparken motif motif bir desen mi oluşturacaksınız yoksa uzun parçalar halinde örüp birleştirmesini sonra mı yapacaksınız bunu belirleyiniz.

Ortalama olarak bir model döngüsü verecek olursak bunu bir örneklendirme üzerinden yapmanız daha doğru olacaktır. Çoğunlukla oluşturulan popcorn örneğindeki desenler sıralı olacak şekilde birbirini bir diğer sırada takip etmektedir. Ayrıca bu örneklendirme üzerinden sadece popcorn değil hayal dünyanıza göre bir çok nesne tasarlayıp şablon çıkarabilirsiniz. Model oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı oluşturulan popcorn ilmeklerinin her birinin aynı boyutlandırmada olmasıdır. Aksi durumda tekrar eden model döngüsünde detaylandırmalar orantısız olabilmekte. Bunun için elinizi bir ölçüde tutmalı uzatılan ilmek alanını belirli ölçülerde örerek tamamlamalısınız.

Bir diğer adını sıralayacak olursak popcorn örneğine nohut, fıstık gibi farklı isimlerde de olabilmekte. Sadece bebek battaniyelerinde değil aynı zamanda kırlent kılıfı, çanta, sepet, örtü gibi bir çok alanda da yapıp kullanabiliriz. Genel olarak örme işleminde kullanılan örgü tekniği ikili trabzan  ve sık iğne olmaktadır.