Bebek Hırka Yapılışı

Bebek Hırka Yapılışı

  • 09 Aralık 2013
  • 2.674 kez görüntülendi.
Bebek Hırka Yapılışı

Örgü Düz örgü, Lastik 1/1 – 2/2, Pirinç 1/1

İlave malzeme 5 adet düğme, pantolon için lastik

Ölçüler 6 ay, (12) ay, 18 ay

 

Örgü açıklamaları (12 ay) içindir.

HIRKA

Arka: Bebe 100 beyaz yünümüz ve 4 mm şiş ile 58 ilmek atalım ve sırası ile 4 sıra beyaz + 4 sıra yeşil + 4 sıra beyaz 2/2 lastik ördükten sonra yeşil ip ile düz örgüye geçelim. 5cm yeşil + 5cm beyaz + 5cm yeşil örelim. Beyaz ipe geçtikten 2 sıra sonra kol kesimini 2-1-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 12cm olduğunda arka yaka için orta 10 ilmeğimizi kapatalım. Sonraki sıralarda yakanın her iki yanından 2-2 ilmek keselim. Kol evi yüksekliğimiz 13cm olduğunda 16şar omuz ilmeğini tek seferde kapatalım.

Ön:Bebe 100 beyaz yünümüz ve 4mm şiş ile 30 ilmek atalım. Arka beden ile aynı renk sıralamasını kullanarak örelim. Kol kesimini 2-1-1 uygulayalım. Kol kesimine başladığımız sırada yaka V açıklığı için her sıra başında 1 ilmek eksiltelim. Şişimizde 16 ilmeğimiz kaldığında kol evi yüksekliği 13cm olana kadar örelim ve tek seferde kapatalım. Diğer ön parçayı örgümüzün aynası olarak hazırlayalım.

Kol: Bebe 100 beyaz yünümüz ve 4mm şiş ile 32 ilmek atarak başlayalım. Beden de uyguladığımız 2/2 lastik, düz örgü ve çizgi sıralamasını devam ettirelim. Bu arada örgü boyumuz 5cm olduğunda artırmalarımızı yapalım. Örgümüzün her iki yanından 2 cm de bir 5 defa

1    er ilmek artıralım. Toplam 42 ilmeğimiz ile beyaz ipe geçtiğimizde kol kesimini 3-2 uygulayalım. 6 defa 1er ilmek kapatalım. 20 ilmeğimiz kalmıştır. 4 defa 2şer ilmek kapattıktan sonra kalan 4 ilmeği tek seferde keselim. Diğer kolu da aynı şekilde hazırlayalım.

Yaka lastiği: Omuz dikişlerini yaptıktan sonra beyaz yünümüz ile sağ önden 74 + arka yakadan 24 + sol önden 74 ilmek alalım. Toplam 172 ilmeğimiz ile 2 sıra beyaz + 2 sıra yeşil +

2   sıra beyaz renk sıralamasını takip ederek 2/2 lastik örelim. Birincisi etek ucundan 5 cm yukarı ve diğer 3 tanesi de 5cm aralıklar ile yeşil iple başladığımız sıraya 4 adet ilik açalım.

Dikiş: Beden yan ve kol altı dikişlerini yaptıktan sonra kolları kol evlerine yerleştirelim. Düğmeleri dikelim.

hırka modeli hırka seması

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.