Kapşonlu Kazak Yapılışı

Kapşonlu Kazak Yapılışı

  • 10 Aralık 2013
  • 3.488 kez görüntülendi.
Kapşonlu Kazak Yapılışı

Ölçüler 3 ay, (6) ay, 12 ay

Örgü açıklamaları (6 ay) içindir.

KAZAK

Arka: Vizon rengi yünümü ile 30 ilmek atalım ve 15cm haraşo örgü yapalım. Kazağımızın yırtmacını oluşturmak için ikinci yarıyı da aynı şekilde hazırlayalım. Yani; 30 ilmek ile 15cm haraşo örelim. Birinci parçanın 17 ilmeğini örelim. Kalan 13 ilmeği ikinci parçanın başındaki 13 ilmek ile beraber örelim. Her iki parçadan

[1] er ilmek alacağız ve 2 ilmeği beraber öreceğiz. İkinci parçanın son 17 ilmeğini de ördükten sonra şişimizde 47 ilmeğimiz olur. Örgü boyu 20 cm olduğunda sırası ile 1 haraşo sırası kırmızı + 1 haraşo sırası mavi + 1 haraşo sırası karmazı örelim. Çizgi desenin üzerine 1 haraşo sırası vizon renk ile devam ettikten sonra kol kesimini her iki baştan 3er ilmek yapalım. Kol evi yüksekliği llcm olduğunda tüm ilmeklerimizi beraber kapatalım.

Ön: Vizon rengi yünümüz ile 47 ilmek başlayalım. Arka parça ile aynı şekilde çizgi desenini oluşturduktan sonra kol kesimini 2-1-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 1 cm olduğunda tüm ilmekleri tek seferde kapatalım.

Kol: Vizon rengi yünümüz ile 40 ilmek başlayalım.

[1] haraşo sırası vizon + 1 haraşo sırası kırmızı + 1 haraşo sırası mavi + 1 haraşo sırası kırmızı ördükten sonra vizon renkli yünümüz ile devam ederken her 2,5cm de bir iki baştan 5 defa 1er ilmek artıralım.50 ilmeğimiz vardır. Örgü boyu 21cm olduğunda kol kesimini her iki baştan 4-4-3-3-3-2-2 uygulayalım. Son 8 ilmeği tek seferde kapatalım.

Kapüşon: Vizon renkli yünümü ile 70 ilmek başlayalım ve haraşo örelim. Örgü boyumuz 14cm olduğunda her iki yandan 3 defa 7 şer ilmek kapatalım. Devamında 9 defa her sıra başından ler ilmek eksiltelim. Kalan 10 ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

Dikiş: Beden yan ve 4 er cm omuz dikişlerini yapalım. Kol altlarını kapattıktan sonra kol evine yerleştirelim. Kapüşonun arka dikişlerini yapalım yaka boşluğuna fazla sıkmadan dikelim.

kapşonlu kazak

kazak şeması

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arka Ön parça ile aynı şekilde hazırlayalım. 2 sıra enindeki sarı bantların 3 üncüsünden sonra yeşil ipe geçtiğimiz sırada, arka açıklık için orta 4 ilmeği kapatalım. Kol evi yüksekliği 12cm...
Bere modelleri Kışın gelmesiyle birbirinden farklı parçalar tasarlanmıştır. Bunun sebebi soğuktan korunmak için insanları birden...
İğne oyası modelleri Genç kızların çeyizlerin de eskiden beri el işleri oldukça önem taşımaktadır. Bu...
Havlu kenarı modelleri Her bayanın evinde bulunan ve hem dekor hem de temizlik açısından kullanılan...
Bugün Dünyamız 5 milyar yıl yaşındadır. Peki moda kaç yaşında diye düşünelim insanlığın var olmasıyla...