Ölçüler 3 ay, (6) ay, 12 ay

Örgü açıklamaları (6 ay) içindir.

KAZAK

Arka: Vizon rengi yünümü ile 30 ilmek atalım ve 15cm haraşo örgü yapalım. Kazağımızın yırtmacını oluşturmak için ikinci yarıyı da aynı şekilde hazırlayalım. Yani; 30 ilmek ile 15cm haraşo örelim. Birinci parçanın 17 ilmeğini örelim. Kalan 13 ilmeği ikinci parçanın başındaki 13 ilmek ile beraber örelim. Her iki parçadan

[1] er ilmek alacağız ve 2 ilmeği beraber öreceğiz. İkinci parçanın son 17 ilmeğini de ördükten sonra şişimizde 47 ilmeğimiz olur. Örgü boyu 20 cm olduğunda sırası ile 1 haraşo sırası kırmızı + 1 haraşo sırası mavi + 1 haraşo sırası karmazı örelim. Çizgi desenin üzerine 1 haraşo sırası vizon renk ile devam ettikten sonra kol kesimini her iki baştan 3er ilmek yapalım. Kol evi yüksekliği llcm olduğunda tüm ilmeklerimizi beraber kapatalım.

Ön: Vizon rengi yünümüz ile 47 ilmek başlayalım. Arka parça ile aynı şekilde çizgi desenini oluşturduktan sonra kol kesimini 2-1-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 1 cm olduğunda tüm ilmekleri tek seferde kapatalım.

Kol: Vizon rengi yünümüz ile 40 ilmek başlayalım.

[1] haraşo sırası vizon + 1 haraşo sırası kırmızı + 1 haraşo sırası mavi + 1 haraşo sırası kırmızı ördükten sonra vizon renkli yünümüz ile devam ederken her 2,5cm de bir iki baştan 5 defa 1er ilmek artıralım.50 ilmeğimiz vardır. Örgü boyu 21cm olduğunda kol kesimini her iki baştan 4-4-3-3-3-2-2 uygulayalım. Son 8 ilmeği tek seferde kapatalım.

Kapüşon: Vizon renkli yünümü ile 70 ilmek başlayalım ve haraşo örelim. Örgü boyumuz 14cm olduğunda her iki yandan 3 defa 7 şer ilmek kapatalım. Devamında 9 defa her sıra başından ler ilmek eksiltelim. Kalan 10 ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

Dikiş: Beden yan ve 4 er cm omuz dikişlerini yapalım. Kol altlarını kapattıktan sonra kol evine yerleştirelim. Kapüşonun arka dikişlerini yapalım yaka boşluğuna fazla sıkmadan dikelim.

kapşonlu kazak

kazak şeması