PATİK

Siyah ipimiz ile 9 ilmek atalım. İlk sırayı ters örgü yapalım, ikinci sırada düz örgüye geçelim. Baştan 3.ve 7.ilmeklerin her iki yanından ler ilmek artıralım ve 13 ilmek ilave edelim. Devamında ise ters yüzlerde ters örgü yapalım. Düz yüzlerde ise yanlarından artırma yaptığımız 3.ve 7.ilmekleri işaretleyerek, ilmek sayımız 29 olana kadar devam edelim.

Renk dizilimini başlangıçtan itibaren 4 sıra siyah *+ 2 sıra sarı + 2 sıra siyah ve *dan sonrasını tekrarlayalım. Üçüncü 2 sıralık siyah çizgimizde orta 9 ilmeği kapatalım. Yanlarda kalan 10ar ilmekte aynı renk sıralamasını devam ettirelim. Yedinci 2 sıralık siyah sıralamanın 2.sırasını örerken ilmeklerimizi kapatalım.

Siyah ipimiz ile bilek çevresinden 31 ilmek çıkartalım ve 1/1 lastik örelim. 3 sıra siyah + 2 sıra sarı + 5sıra siyah renk ile lastik ördükten sonra ilmeklerimizi örerek kapatalım.

Patiğin arka ve taban dikişini yapalım. Burun kısmını dikiş taban ortasına gelecek şekilde artırma yaptığımız kısımlardan katlayarak dikelim. Diğerini de aynı şekilde hazırlayalım.

 

patik