Ekru Masa Örtüsü

Ekru Masa Örtüsü

  • 20 Ağustos 2013
  • 2.180 kez görüntülendi.
Ekru Masa Örtüsü

BÜYÜKLÜK: 100 x 100 cm

MALZEME: 2 yumak (her biri 50 gr.) ekru 20 numara pamuk dantel ipliği, 1,25 numara »tığ, 1,10 m 140 cm eninde keten kumaş.

  • Büyük aplike dantel: 74×28 cm / 140 karex49 sıra.
  • Küçük aplike dantel: 22×21,5 cm / 42 karex4l sıra.
  • Örnek denemesi: 19 kare x 19 sıra / 10×10 cm.

Ekru-Masa-Örtüsü

  • Büyük aplike dantel: 140 kare için 421 zincir + kenar tırabzan için 3 zincir çekin.Tığ işine ok işaretinden başlayın, I.tırabzanı tığdan itibaren 5. zincire batarak yapın. Her boş kare için 2 zincir; I tırabzan yapın, dolu kareler için zincirler yerine tırabzan yapın. Örmeyi bitirdik­ten sonra üst kenarı ve başlangıç zincirini 2 sıra işleyin. Gri taralı sıra aplikenin ilk ve / veya son sırasını göstermektedir
  • Küçük aplike dantel: 2 kez çalışın. 42 kare için 127 zincir + kenar tırabzan için 3 zincir çekin. I. tırabzanı tığdan itibaren 5. zincire batarak yapın. Her boş kare için 2 zincir, I tırabzan, dolu kareler için zincirler yerine tırabzan yapın.
  • Kenar bordür: I I zincir çekin ve bu zincir bandı şu şekilde işleyin. I. sıra: Tığdan itibaren 3. zincire ve   sıra: 2 zincirle dönün, bir önceki sıranın I. ilmeğine I sık iğne, 3. ve 4. ilmeklere I .er sık iğne, 5. ilmeğe 3 sık iğne, 6., 7., ve 9., sık iğnelere I .er sık iğne yapın. 2. ve 3. sıralan sürekli tekrarlayın.
  •  Bitirilmesi: Kumaş ve dantelleri dikmeden önce yıkayın. Dantelleri gerin. Kumaşı düz ipliğine göre 102 x 102 cm büyüklükte kesin. (Kumaş örtü büyüklüğü ve çepeçevre I cm dikiş payı.) Kesili kenarları sık ayarlı zikzak dikişle temizleyin. Kenarlan I cm’den dışa kat­layın, kenarları ütüleyin ve kenardan 3/4 cm mesafeden bastınn. Kenar bordürü kenara iğneleyin ve tutturun. Dantel aplikeleri şemaya göre örtüye yerleştirin, iğneleyin ve dış kenarından sık ayarlı zikzak dikişiyle bastınn. Dantellerin altında kalan kumaşı tam zikzak dikişlerin dibinden keserek temizleyin.

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.