Örme kırlent modelleri son zamanlarda balkonlarımızı süsleyen en güzel ürünlerden bir tanesi haline gelmiştir. Özellikle de son zamanlarda adeta bir akım olan nostalji konseptlerine bakarak söyleyecek olursak bize eskileri anımsatan tasarımları oluşturmak evimizde farklı bir hava yaratacaktır. Bu yazımızda sizlere en çok rağbet gören kırlent / yastık modellerinden bahsedeceğiz.

Kuzucuklu yastık modeli

Bu model çocuk odaları için ideal bir tasarım olmakta. Son zamanlarda taburelerde, çocuk odası halı modellerinde sıklıkla tercih edilen bu model çocuklar için oldukça sevimli. Şirinliği ile bu modeli çocuklarınızın da seveceğini söyleyebiliriz. Ürünü Kartopu anakuzusu beyaz renkli el örgü ipi ile örebilirsiniz.

Tunus işi yastık modeli

Misinalı tığ ile öreceğiniz modeli istediğiniz boyutta ve tasarımda örebilirsiniz. Genellikle yapılan modeller farklılık katmak adına kalpli, yıldız desenli modeller olmakta. İp seçeneği olarak dilerseniz farklı renk tercihlerinde bulunup ekoseli bir tasarımda da örgünüzü oluşturabilirsiniz.

Granny Square basit kırlent modeli

Babaannelerimizin masa örtülerinden koltuk şalına kadar yer verdiği hemen her örgüde bu modeli görmekteyiz. Ayrıca motif motif örülüp sonradan birleştirilme yapılacağı gibi tek bir seferde örülerek de tasarlanabilir. Farklı ip renkleriyle tasarlayacağınız bu kırlent sizi eski günlere alıp götürecek diyebiliriz.

Penye ipli yastık modelleri

Son zamanlarda banyo sepetlerinden paspaslarına kadar karşımıza çıkan penye ip seçimi örme yastık modelleri arasında da yerini almış bulunmakta. Özellikle yastık türü olarak şekil almayan sık bir model oluşturmak istiyorsanız penye ip seçimi doğru bir seçenek olacaktır. İster çocuklarınız için isterseniz keyif köşeleriniz için dilediğiniz renk ve desende yastığınızı tasarlayabilirsiniz.

Dekoratif yün yastık modeli

Bu modelde elde örülen bir kırlent modeli oluşturulmakta. Kolayca örülen kırlent modeli ile kahve köşelerinizi süsleyebilirsiniz. Bu tarz kırlentler hem şık duruyor hem de örme işlemi oldukça kısa sürüyor.