Örgü modellerinde vintage modası hakim olmakta. Birkaç yıldır hemen her alanda bizi saran vintage modasının giyim stiline de yansıması oldukça hoş bir durum. Bizi eskilere alıp götürecek vintage modasında neler var gelin birlikte bakalım.

Düğmeli hırka kazak modelleri

Bizi çocukluğumuza götüren modellerden bir tanesi. Ayrıca örgülerde yer alan yer yer burgu modeli bizlere 70’ li yılları çağrıştırıyor. Kot Jeanlar ile kombileyeceğiniz düğmeli hırka modelleri eminiz ki çok şık görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca düğmelerin boyut olarak büyük olması da görünüme hoşnutluk katmakta.

Burgulu oversize hırka modelleri

Özellikle ofis kombinlerinde görmeye alışık olduğumuz bir giysi haline dönüşmüştür. Soft renkler ile örülmüş yer yer yaka ve göğüs hizasında burgu modelleri ile şık bir hırka tasarlayabilirsiniz.

Volanlı kazak modelleri

Bu sezon sıklıkla göreceğimiz örgü modelleri arasında yerini almış bulunmakta. Özellikle de trabzan ve püskül detaylandırması ile örülen kazak modelleri kombinlerimiz de sık yer vereceğimiz giysilerden.

Ekoseli kolej hırkası modelleri

Ekose modası kuşkusuz ki geçse bile gelecek senelerde tekrar tekrar öne çıkıyor.Eminiz ki hemen hepinizin dolabında muhakkak ekoseli bir kıyafet bulunmakta. Hırka modellerinde de geçen senede dahil olmak üzere gerek renk gerekse desen olarak karmaşık lakin hoş parçalar vitrinlerde yerini almıştır. Özellikle Trendyol bünyesinde bu tarz çok şık hırka modelleri görmekteyiz. Üstelik el örgüsünden farksız bir tasarımda olması, yumuşaklığı ve sıcak tutması da ayrıca bir avantaj.

Yün kısa hırka modelleri ve kazaklar

Her ne kadar bazılarımızın yüne alerjisi olduğunu bilsek de olmayan kesim için bu sene yün kazak ve hırkaların Jeanlar ile çok moda olacağı aşikar. Özellikle kısa ve cepli olan modeller bu sezon rağbet göreceğe benziyor.

İp markası olarak da Star, Örenbayan, Kartopu, YarnArt, Kartopu, Gazzal, Ak-Soft, La Mia gibi markaları tercih edebilirsiniz. Öyle ki iplik seçiminde yapacağınız seçimler örülen örgünün daha kullanışlı ve modelin daha güzel görünmesini sağlayacaktır.