Bebek Örme Tulum Modelleri

  • 15 Eylül 2021
  • 4 kez görüntülendi.
Bebek Örme Tulum Modelleri

Kış aylarında bebeklerimizi sıcak tutan en önemli giysilerden bir tanesi de yeleklerden sonra örme tulum modelleri olmakta. Üstelik çok uzun uğraşlarda bulunmanız da gerekmez. Örme tulum tasarlarken akıllı iplerden de yardım alabilirsiniz. Hem annelerin hem de bebeklerin vazgeçilmezi olan örgü tulumlar istediğiniz her renk ve tasarımda olabilir. Dilerseniz sade veya yapacağınız ekstra eklemeler ile ekstra süslemelerde bulunup tulum modelinizi farklılaştırabilirsiniz. Yazımızda sizler için bazı tulum modellerinden bahsedeceğiz haydi başlayalım.

Kahve çekirdeği modelli tulum

Son zamanlarda en çok yapılan modellerden bir tanesi diyebiliriz. Aynı zamanda yapılışı da oldukça kolay. İhtiyacınız olan tek şey 3.5 mm şiş, istediğiniz renk bir el örgü ipi ve 5 düğme. Bu modelimiz haroşa ve düz dolamalı örgü modeli ile tasarlanabilmekte. Özellikle de kız bebekler için güzel bir model diyebiliriz. Modelin ayak kısmı açık oluyor genellikle.

Burgu modelli tulum

Yapılan en güzel tulum modellerinden bir tanesi de burgu modelli tulumlar olmakta. Ayaklı şekilde yapılan tulumlar kışın bebeğinizi en sıcak tutan kıyafetlerden bir tanesidir. Özellikle de gaz problemi olan bebekler için bir nevi koruyucu olmakta. Seçeceğiniz bir bebe yünü ve 4 mm lik bir şiş ile sizlerde bebeğiniz için yumuşacık bir tulum tasarlayabilirsiniz.

Bonbon şekerli tulum modeli

Yapımında 4 mm lik misinalı şiş kullanacağınız modelde diğerlerinde olduğu gibi bebe yünü kullanmanızı öneririz. Biliyorsunuz ki bebekler için tasarlanan ipler hassasiyetlik bakımından bebeğinizin cildine zarar vermemekte. Boydan örebileceğiniz tulum modelini dilerseniz şapkalı olarak da tasarlayabilirsiniz. Model olarak bu desenin biraz uğraştırıcı olacağını söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra saç örgülü tulum, pıtırcıklı tulum, ponponlu şortlu tulum, iki renkli tulum, kuzucuklu tulum, büzgülü bebe tulumu bir benzer tulum modelleri de en çok yapılan modellerden diyebiliriz.

Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
Örme Çıngırak ve Diş Kaşıyıcı Modelleri
Örgü Toka Modelleri
Yeni Sezon Trent Atkı Modelleri
Kız Çocuğu Eldiven Modelleri
Örgü Oyuncak Tavşan Yapılışı
Bebek Çanta Yapılışı
Örgüden Magnet
Örgüden Bileklik Yapımı
İp Aksesuar
Dantel Aksesuar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.